24 lipca 2019
Anita Kruczykowska
Udostępnij

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI – 24.07.

Szanowny Państwo,

funkcją każdego demokratycznego państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom. W Rzeczypospolitej Polskiej to wymagające i odpowiedzialne zadanie powierzono umundurowanej i uzbrojonej formacji, którą jest Policja. Jej służebna rola wobec społeczeństwa wymaga wielu poświęceń. 
Wraz z postępem technologii i rozwojem cywilizacji pojawiają się nowe zagrożenia, którym funkcjonariusze dzielnie stawiają czoła i z powodzeniem podejmują działania mające na celu zwalczanie przestępczości, dbanie o ład i porządek publiczny, a także bezpieczeństwo społeczeństwa. Ich codzienna gotowość do niesienia pomocy i stania na straży prawa, często z narażeniem własnego zdrowia i życia, jest godna podziwu i uznania.
Z okazji Święta Policji składam serdeczne podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy za trud, odwagę i poświęcenie, za nieustanną gotowość do wykonywania powierzonych Wam obowiązków, stanie na straży przepisów prawa 
i zapewnienie bezpieczeństwa społeczności lokalnej. Życzę wszelkiej pomyślności, bezpiecznej służby oraz satysfakcji płynącej z pełnienia tak odpowiedzialnej i zaszczytnej funkcji – Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka Mirosław Jarosz.