15 listopada 2021
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci …

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w niedzielę 14.11.2021 zmarł Pan Marek Danielak, twórca i organizator dziesięciu Maratonów Ślężan, które miały start w Sobótce, a metę we Wrocławiu. Od jedenastej edycji impreza została przeniesiona do Wrocławia i obecnie jest nazywana Wrocław Marathon. W 2022 trasa zostanie zmieniona i start imprezy prawdopodobnie powróci do Sobótki!
Pan Marek Danielak był absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W latach 1982 – 2007 zorganizował 25 maratonów. W 2002 roku uhonorowany został Nagrodą Prezydenta Wrocławia. Przez długi czas był dyrektorem wrocławskich jednostek: MOSiR-u i Hali Stulecia. Był założycielem i prezesem zarządu (1996-2007) Polskiego Stowarzyszenia Biegów. Przez ostanie lata pełnił funkcję Dyrektora Honorowego Wrocław Maratonu.
Jest autorem książki: „35 lat w biegu”, zawierającej wspomnienia oraz wiele ciekawych informacji dotyczących organizacji Maratonów Ślężan i Wrocław Maratonów. Jest tam dużo informacji związanych z Sobótką.
Pan Marek to Przyjaciel Sobótki. Od lat mieszkał z żoną Basią w Sulistrowiczkach. Zawsze mogliśmy liczyć na jego pomoc i życzliwość, której udzielał z uśmiechem. Pomagał na różne, czasami bardzo niezwykłe sposoby przy organizacji Półmaratonu Ślężańskiego. Był obecny na starcie ostatniego…
Panie Marku – nigdy Cię nie zapomnimy.