24 stycznia 2020
Anita Kruczykowska
Udostępnij

XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

24.01.2020 r. w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce odbył się XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym wzięły udział dzieci i młodzież z placówek edukacyjnych funkcjonujących na terenie gminy Sobótka. W tym dniu uczestnikom towarzyszył Burmistrz Mirosław Jarosz, Zastępca Burmistrza Ewa Fiedler-Łeńska oraz Kierownik Referatu Oświaty i Promocji – Joanna Berezecka-Zywer.
Na scenie swoje wokalne i muzyczne zdolności zaprezentowały przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Sobótce, nieco starsi uczniowie i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Sobótce, z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rękowie, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Świątnikach, ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sobótce, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Marii Konopnickiej w Rogowie Sobóckim oraz z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Uczniom towarzyszyli opiekunowie, a niektórym sami dyrektorzy placówek.
Wśród wykonywanych utworów usłyszeliśmy tradycyjne kolędy i wiele wzruszających pastorałek. Dwa występy różniły się od innych, gdyż nie śpiewano, a zagrano na dzwonkach przygotowane utwory. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę “Wśród nocnej ciszy”.