13 lipca 2020
Anita Kruczykowska
Udostępnij

Wyścig kolarski Ślężański Mnich

Co roku w Sobótce odbywa się inauguracja ogólnopolskiego sezonu kolarskiego. Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa, tegoroczny wyścig “Ślężański Mnich” odbył się w późniejszym terminie niż pierwotnie zaplanowano. Ze względu na obowiązujące obostrzenia ograniczono liczbę uczestników, a także wprowadzono zasady bezpieczeństwa, takie jak dystans społeczny, obowiązkowe maseczki dla zawodników w biurze zawodów i na linii startu czy konieczna dezynfekcja dłoni.

Tegoroczna trasa wyścigu została nieco zmodyfikowana, przebiegała przez trzy sąsiadujące ze sobą gminy – Sobótkę, Łagiewniki i Jordanów Śląski. Zawodnicy startowali na trzech dystansach:

Dystans FUN       2 x 28,0 km = 56,0 km

Dystans PRO   –    4 x 28,0 km = 112,0 km

K2, K3, K4 –    3 x 28.0 km =   84,0 km

Zmieniające się warunki atmosferyczne nie pokrzyżowały planów organizatorów, a także nie zepsuły ducha zdrowej, sportowej rywalizacji. Zawodników dopingowali mieszkańcy z przedstawicielami władz na czele: Burmistrzem MiG Sobótka – Mirosławem Jaroszem, Wójtem Jordanowa Śląskiego – Pawłem Filipczakiem i Starostą Powiatu Wrocławskiego – Romanem Potockim.