19 marca 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Wielki dzień strażaków z Sobótki [FILM]

15 grudnia 2017 r. OSP w Sobótce została włączona do krajowego systemu ratowniczo -gaśniczego. To wielki sukces strażaków w Sobótki. Uroczyste wręczenie decyzji w tej sprawie nastąpiło 7 marca br. w UMiG w Sobótce.

– Decyzję odebrałam z rąk Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu bryg. mgr. inż. Piotra Znamirowskiego w obecności burmistrza Stanisława Dobrowolskiego, kierownika Spraw Społecznych Zarządzania Kryzysowego i Promocji Kazimierza Mydlarza, komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych druha Tomasza Sadkiewicza oraz Naczelnika OSP w Sobótce druha Adriana Kociuby – mówi Joanna Buda, prezes OSP w Sobótce.

 

STRAŻACY Z SOBÓTKI W AKCJI:

 

 

Aby możliwe było skuteczne realizowanie  zadań z zakresu ochrony ppoż. i ratownictwa, pod koniec roku 2015 Gmina Sobótka przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu „Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2015” zakupiła dla jednostki średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA 2/16 na podwoziu MAN  4×4.  Samochód posiada zbiornik wody o pojemności 2000 l, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 100 l. oraz wymagane wyposażenie. Jednostka ma do dyspozycji również ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy GCBA 6/32 marki  JELCZ 004, który wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 6 000 l.  W roku 2014 OSP w Sobótce pozyskała samochód  marki Land Rover Defender. Terenowy pojazd pozwala poruszać się po górskich szlakach Masywu Ślęży, co znacznie usprawnia dotarcie do osób poszkodowanych oraz ich ewakuację. Jednocześnie OSP w Sobótce wyposażona jest w sprzęt niezbędny do samodzielnej realizacji podstawowych zadań. Są to między innymi: armatura pożarnicza, aparaty ochrony układu oddechowego, zestawy hydraulicznych narzędzi ratowniczych ( nożyce, rozpieracz), wyważacz do drzwi, agregaty prądotwórcze, pompy do wody zanieczyszczonej, motopompy pływające, agregat oddymiający, torby medyczne, defibrylator AED, pilarki spalinowe, piła do stali i betonu, miernik wielogazowy czy też kamera termowizyjna.

W najnowszym Informatorze Samorządowym, który ukaże się w przyszłym tygodniu,  wywiad z prezes OSP. Polecamy :)