9 marca 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Warsztaty zoologiczne w szkole w Rogowie [ZDJĘCIA]

W czwartek 8 marca w szkoła w Rogowie gościła panią Gosię i pana Sławka – dwie sympatyczne osoby pasjonujące się od najmłodszych lat przyrodą. Przyjechali aż z Krakowa wraz ze swoimi podopiecznymi, aby przeprowadzić warsztaty zoologiczne.

Na początku pan Sławek pokazał nam podział zwierząt na kręgowce i bezkręgowce, opowiedział    o każdym z później prezentowanych zwierząt – gdzie żyją, co jedzą, jak się zachowują – mówi nauczycielka Marta Rodak – Niektóre procesy takiej jak np. linienie mogliśmy obejrzeć na filmie. Po teorii przyszedł czas na praktykę!

Uczniowie mogli zobaczyć zwierzęta z bliska, niektóre w pojemnikach ale też takie, które mogli pogłaskać czy nawet wziąć na ręce. Części praktycznej towarzyszyły ogromne emocje, zwłaszcza że można było podziwiać i dotykać takie zwierzęta jak:

– Ptasznik kędzierzawy z Kostaryki, 

– Ptasznik olbrzymi z Brazylii,

– Skorpion tajski z Tajlandii,

– Karaczany madagaskarskie z Madagaskaru,

– Patyczaki z Tajlandii,

– Straszyki indonezyjskie z Indonezji,

– Straszyki filipińskie z Filipin,

– Afrykańskie ślimaki olbrzymie z Ghany,

– Salamandra/Ambystoma tygrysia z Ameryka Północnej,

– Agama brodata z Australii,

– Pyton królewski z Afryki.

ZDJĘCIA Z LEKCJI:

 

Uczniowie byli bardzo odważni, niektórzy zdecydowali się nawet wziąć pająka na rękę czy też założyć węża na szyję :)

Warsztaty bardzo nam się podobały, poznaliśmy bliżej zwierzęta z wielu kontynentów, a niektórym z nas udało się przełamać swój strach przed niektórymi gatunkami zwierząt – dodaje nauczycielka – Nasze zadowolenie najlepiej ukazują zdjęcia, na których widać przeróżne emocje od strachu przez zdziwienie do zachwytu.