30 kwietnia 2019
Anita Kruczykowska
Udostępnij

Visegrad Grand Prix Polski

W sobotę 28 kwietnia 2019 roku Sobótka ponownie zamieniła się w centrum międzynarodowych, kolarskich wydarzeń. Wszystko to za sprawą Visegrad Grand Prix Polski. Wyścig dla amatorów „O puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka” zgromadził na starcie ponad 400 zawodników, którzy wystartowali na dwóch dystansach – FUN na trasie 34,8 km oraz PRO 87,9 km – z podziałem na kategorie wiekowe. Wprowadzono także specjalną klasyfikację dla mieszkańców gminy. Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród mężczyzn na najwyższym miejscu na podium stanął nasz kolega – Łukasz Huzarski.

Po południu, kiedy na mecie pojawili się ostatni zawodnicy amatorskiej części wyścigu, na trasę wyruszyła elita, która miała do pokonania dystans 156,6 km. Zawodnicy poruszali się ze średnią prędkością ok. 40 km/h, a trzeba przyznać, że trasa należy do trudnych i wymagających, biorąc pod uwagę liczne podjazdy.

Wśród ekip, które wystartowały w wyścigu, znaleźli się przedstawiciele znakomitych klubów z całej Polski, a także drużyny z Czech, Słowacji i Węgier, a wraz z nimi zawodnicy niemieccy i austriaccy.

Zwieńczeniem kolarskich zmagań była ceremonia dekoracji zwycięzców. Wyniki z podziałem na kategorie wiekowe i dystanse dostępne są pod adresem: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4525.