25 maja 2020
Anita Kruczykowska
Udostępnij

Twoja krew ratuje życie

Epidemia koronawirusa przewartościowała nasze życie. Nikt nie spodziewał się, że niemal z dnia na dzień zamkniemy się w czterech ścianach starając się ograniczyć kontakt z drugim człowiekiem, a także zminimalizować ryzyko zachorowania. Tymczasem, kiedy Polska i świat walczą z niewidzialnym wrogiem, w szpitalach przebywają pacjenci, którzy przechodzą różnego rodzaju zabiegi i operacje. Sytuacja epidemiologiczna odcisnęła też swoje piętno na centrach krwiodawstwa, gdzie stany magazynowe zapasów krwi drastycznie spadły.

Reagując na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu, Urząd Miasta i Gminy w Sobótce postanowił wesprzeć Centrum i zorganizować terenową akcję krwiodawstwa w naszym mieście. Spontaniczna reakcja zaowocowała ogromnym zaangażowaniem mieszkańców w pomoc potrzebującym pacjentom.

22 maja 2020 r. do godz. 14:00 w krwiobusie zarejestrowało się aż 61 potencjalnych krwiodawców. Krew oddały 34 osoby, a wśród nich także pracownicy urzędu i gminnych jednostek organizacyjnych. W tych trudnych chwilach każda kropla krwi jest na wagę złota.

Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka składa serdeczne podziękowanie wszystkim obecnym podczas akcji, ze szczególnym uwzględnieniem personelu medycznego krwiobusa z RCKiK we Wrocławiu.

Anita Kruczykowska