27 kwietnia 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Turniej ekologiczny w szkole w Rogowie [ZDJĘCIA]

„Mały przyrodnik” – 26 kwietnia w Szkole podstawowej w Rogowie odbył się trzynasty  turniej ekologiczny dla 6 latków z naszej gminy. W tym roku wzięły udział oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej w Świątnikach z panią Agnieszką Białecką, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rękowie z panią Katarzyna Piętek,  grupa z Przedszkola nr 2 w Sobótce z panią Krystyna Siemińską oraz przedszkolaki z Rogowa Sobóckiego. Naszymi Gośćmi byli Kierownik Referatu Oświaty w Sobótce pan Jacek Ostrowski, pracownik ochrony środowiska przy Urzędzie Miasta Sobótka pani Natalia Spik –Twardowska oraz pan Szczepan Szczęśniak z Nadleśnictwa Miękinia.

ZDJĘCIA Z TURNIEJU:

Dzieci wykonywały różne zadania wykazując się niesamowitą wiedzą: układały hasło, omawiały wykonany plakat, prezentowały programy artystyczne, odpowiadały na pytania ale również praktycznie: sortowały śmieci i rzucały do kosza kulami z papieru. W obecności Gości złożyły także specjalne Ślubowanie Ekologiczne. Dzieci zbierały korale – punkty za konkurencje, był remis! Brawo dzieci i Panie, które świetnie edukują i przygotowały dzieci. Hasło naszej grupy w tym turnieju „Dbajmy o Ziemię”. 

Było wspólne śniadanie i oczywiście upominki od zaproszonych Gości i pozyskanych sponsorów. Słodkie dodatki przekazała również pani Beata Ochej, sołtys Rogowa Sobóckiego.

Barbara Pluta, nauczycielka SP w Rogowie, organizatorka turnieju:

Bardzo dziękuję pani Lidii Strzeleckiej Credin Polska Sp.z.o.o za pyszne bułki i bezy i Radzie Rodziców za soki. Pani dyrektor szkoły Marioli Pilichowskiej dziękuję za pomoc w organizacji dojazdu dzieci z Gminy oraz organizacji poczęstunku dla dzieci. Bardzo dziękuję paniom Agnieszce Z., Edycie F., Ilonie T., Justynie S. oraz Dorocie W., wspaniałe mamy, które pomagały w sali. Dziękuje bardzo Paniom z obsługi za okazana pomoc.