6 lipca 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

SWAR – III Festiwal Słowian pod Ślężą

Trzecia już edycja Festiwalu Słowian pod Ślężą, która od tego roku przyjęła nazwę SWAR. W pięknie i słoneczne dni początku lipca możecie się spodziewać wielkiej ilości atrakcji, począwszy od strawy dla ducha, jaką będą wykłady i prelekcje o naszej słowiańskiej historii, kulturze oraz wierzeniach. Poprzez wiele inspirujących koncertów, które będą mieć miejsce wieczorami, gdy już można spokojnie zasiąść do stołu przy kuflu miejscowo warzonego piwa. Będziecie mogli sprawdzić się w wielu rzemiosłach z dawnych czasów na kramach rzemieślniczych, gdzie będą przeprowadzane warsztaty tkackie, garncarskie i wiele innych. Na miejscu znajdą się rekonstruktorzy historyczni z czasów wczesnego średniowiecza plemion słowiańskich oraz wikińskich.
Tyle i jeszcze więcej atrakcji czekają już na Was w dniach 6-8 lipca 2018 roku na terenie schroniska „Pod Wieżycą” w Sobótce przy ulicy Armii Krajowej 13.

Co oznacza nazwa?
Swar to nie tylko swarzący się między sobą ludzie, czyli kłócący się i spierający, swar to żar lejący się z nieba. Swar to energia, która w te dni będzie nas otaczała i sprawiała wiele nieopisanych przyjemności. Z racji tego, że Ślęża od zawsze była domeną kultu słonecznego plemion natywnych, także nazwa jest bardzo adekwatna.
Więc niechaj słońce swarzy mocno w te piękne dni i przysporzy wiele uśmiechu na każdej twarzy, która zawita w ten piękny zakątek Polski.

W najbliższym czasie będą udostępniane kolejne informacje na temat Festiwalu. Jeżeli jesteście zainteresowani polubcie fanpejdż Stowarzyszenia JAWIA oraz wydarzenie.

Po dodatkowe informacje możecie sięgnąć również na stronę festiwalu:

www.swar.pl

https://www.facebook.com/events/436978343401656/?active_tab=about

Mamy również wielką prośbę do Was. Niechaj się niesie wieść o festiwalu, udostępniajcie wydarzenie i ślijcie je do przyjaciół! Liczymy na Wasze wsparcie!

Organizatorzy:Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Słowiańskiej JAWIA | Dom Turysty Pod Wieżycą | Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji