17 listopada 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Super Liga Judo – wielki finał już 17 listopada w Sobótce

Blisko 800 osób z 45 klubów z Polski i zza granicy pojawi się na finałowych rozgrywkach tegorocznej edycji Super Ligi Judo. Już w najbliższą sobotę w Sobótce wszystkich sympatyków judo czeka dzień pełen sportowych emocji. Dzieci i młodzież powalczą o zwycięstwo na ostatnim z czterech organizowanych turniejów.

Super Liga Judo to system rozgrywek judo dla dzieci i młodzieży na terenie Dolnego Śląska połączony z wieloletnim programem treningowym, wspieranym przez kadrę trenerską, specjalistów oraz fizjoterapeutów sportowych. To także integracja największych klubów z całej Polski, a także z zagranicy, która pozwala podnieść poziom jakości kształcenia młodych judoków.

Dolny Śląsk ponownie stolicą judo

Sobótka to ostatni przystanek na tegorocznej trasie sportowych zmagań. W każdym z czterech turniejów odbywających się cyklicznie od marca do listopada na macie bierze udział ponad 30 klubów sportowych z Polski, a także z Czech. Projekt swoim doświadczeniem i wsparciem merytorycznym od kilku sezonów wspiera Rafał Kubacki, dwukrotny mistrz świata oraz wielokrotny olimpijczyk.

Ostatni turniej odbędzie się już w sobotę 17 listopada na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Świdnickiej 20 w Sobótce. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 walkami najmłodszych zawodników.

Wielki finał turnieju

Po zakończeniu zawodów rozpocznie się ceremonia finałowa podsumowująca wszystkie cztery turnieje w ramach tegorocznej Super Ligi Judo. Nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy walczący w każdej z grup wiekowych oraz kluby sportowe, które wygrały klasyfikacje generalną.

Organizatorem wydarzenia jest Super Liga Judo. Wydarzenie sponsoruje m.in. wrocławski operator Internetu i mediów domowych MOICO.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.superligajudo.pl.