16 listopada 2019
Michał Hajdukiewicz
Udostępnij

Promocja książki i gra zespołowa z Pawłem Kopijerem – fantastyka spod znaku magii i miecza. Fantasy-styczny weekend w RCKS

Ślężański Ośrodek Kultury zaprasza na obchody 70-lecia Biblioteki w Sobótce:

„Mrok we krwi” – I tom serii Kroniki Dwuświata”.

W ramach Fantasy-stycznego weekendu spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem. Udział w nim opiera się na aktywizacji uczestników za pomocą moderowanej gry zespołowej, pozwalającej w trakcie zabawy zapoznać się z wybranymi postaciami bohaterów powieści.

Powieść pt. „Mrok we krwi” ukazuje dwie różne historie dwójki bohaterów, którzy w wykreowanym uniwersum magii i miecza mierzą się z przeznaczeniem. Losy młodej szamanki i skażonego mrokiem zabójcy są tylko wątkiem na tle zmagań potężnych sił żądnych władzy absolutnej. Przygoda wprowadza Czytelnika w szerszy kontekst nakładających się knowań, intryg i pułapek. Królewskie rody, mocarni wojownicy, mityczne stworzenia, potężni magowie, manipulujące ludźmi bóstwa tworzą wyjątkowy klimat. Książka jest przeznaczona zarówno dla dorosłego Czytelnika jak i dla młodzieży. Wydanie II tomu tej serii jest planowane na kwiecień 2020. Na bazie uniwersum Dwuświata powstają obecnie projekty gier planszowych.

Paweł Kopijer urodził się w 1970 r. w Warszawie. Studiował matematykę, elektronikę i zarządzanie, absolwent brytyjskiego MBA. Przedsiębiorca, menedżer, wykładowca akademicki, trener, coach, konsultant i ekspert efektywności rozwoju. Autor licznych publikacji, standardów z obszaru zarządzania oraz metodologii badań rynkowy. Prywatnie ojciec dwójki wymagających nastolatków. Pasjonat technik samokontroli umysłu, efektywności osobistej oraz piłki nożnej, z zamiłowania śledzący odkrycia dotyczące nowoczesnych technologii i fizyki kwantowej. Pisanie to jego życiowa pasja, a tworzenie światów Fantasy to sfera wyzwań intelektualnych. Dwadzieścia pięć lat doświadczeń w biznesie ustępuje obecnie miejsca realizacji tego marzenia. Stworzone od podstaw uniwersum Dwuświata staje się kanwą dla serii powieści z osadzonymi wątkami wyrazistych bohaterów. Pierwszy tom Kronik Dwuświata, zatytułowany Mrok we krwi wprowadza Czytelnika w intrygującą, wielowarstwową fabułę w klimatach magii i miecza.

Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej
ul. Fryderyka Chopina 25, 55-050 Sobótka

16.11.2019, godz. 17.00