10 maja 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Festyn  „Eduballowy Zawrót Głowy” [GALERIA]

9 maja do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce przybyło ponad 130 dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej, głównie z klas I, z pięciu szkół naszej gminy oraz ze szkoły w Olesznej. Wszystko to za sprawą imprezy sportowej zorganizowanej przez Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu reprezentowany przez Adama Szymczaka przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Świątnikach.

Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się w zawodach sportowych z wykorzystaniem piłek eduball. Eduballe to piłki, które uczą. Jest to zestaw 100 piłek do koszyków i siatkówki w czterech kolorach, na których umieszczone są wszystkie litery alfabetu, co ważne również zmiękczenia oraz dwuznaki oraz cyfry i znaki matematyczne. Wszystko to pozwala na to, żeby wykorzystywać te piłki do nauki poprzez sportową zabawę. Gry i zabawy z piłkami umożliwiają naukę ortografii, matematyki czy nawet języka angielskiego poprzez ruch. Celem festynu było pokazanie możliwości wykorzystania tychże piłek do zajęć edukacyjnych.

Turniej wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sobótce i została właścicielem zestawu piłek Eduball o wartości ponad 2300 zł. 

Dzieci zmagały się z łamigłówkami i zadaniami ruchowymi, a nauczyciele i zebrani goście przyglądali się temu i sami się uczyli, jak mogą wykorzystać piłki w swoich szkołach. Do Sobótki przyjechało ponad 30 nauczycieli ze szkół Dolnego Śląska oraz zaproszeni goście, w tym wicemistrz olimpijski we wioślarstwie, obecnie dyrektor Wydziału Sportu, Kultury  i Rekreacji w Urzędzie Marszałkowskim, Paweł Rańda.

Całą uroczystość prowadził Ireneusz Cichy, który doskonale poradził sobie z tyloma dziećmi. Uczniowie świetnie się bawili i dali z siebie wszystko, co zostało potem nagrodzone medalem i dyplomem dla każdego uczestnika oraz zestawem sportowym o wartości 600 zł dla każdej ze szkół.

 

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW: