Udostępnij

Hala Sportowo-Widowiskowa

Funkcjonowanie Hali Widowiskowo-Sportowej przy Zespole Szkolno-Przeszkolnym im. Janusz Korczaka  w Sobótce to przede wszystkim spełnianie zadań dydaktycznych i wychowawczych w zakresie realizacji programu nauczania z wychowania fizycznego oraz innych wynikających z planu pracy placówki dydaktycznej.

To także najem, według ustalonych przez Radę Miejską i Burmistrza Miasta i Gminy cennika pomieszczeń obiektu organizacjom sportu szkolnego, klubom i stowarzyszeniom sportowym itd. oraz ścisłe współdziałanie z klubami i stowarzyszeniami sportowymi w zakresie organizacji imprez rekreacyjno-sportowych i widowiskowych dla mieszkańców Miasta i Gminy Sobótka. Za sprawą pozytywnej kwalifikacji obiektu przez Sanepid, Powiatową Straż Pożarną oraz Kuratorium Oświaty – w Hali Widowiskowo-Sportowej organizowane są obozy sportowe i konsultacje trenerskie.

W skład hali wchodzą:

Boisko główne o wymiarach 23,4x48m (1123,20 m2), przedzielone dwiema kotarami grodzącymi. Podział boiska głównego umożliwia realizację lekcji wf dla 3 klas jednocześnie. Na boisku głównym wyznaczone są linie do 13 boisk: 4 do piłki siatkowej, 3 do piłki koszykowej, 4 do badmintona, 1 do tenisa ziemnego, 1 do piłki ręcznej i futsalu.
Trybuna na 300 miejsc siedzących.
Szatnie w ilości 6 z toaletami i natryskami.
Sala korekcyjna.
Sala judo.
Trzy magazyny na sprzęt sportowy.
Gabinet odnowy (sauna + gabinet fizjoterapii).
Kuchnia i stołówka.
Gabinet przedmiotów artystycznych.
Biblioteka.
Gabinet przedmiotów przyrodniczych.
Toalety – w ilości 11.
Maszynownia.
Szatnia ogólna na 440 numerków i hol.
Gabinet pedagoga.
Gabinet wicedyrektora.
Pokój kierownika gospodarczego.
Pokój nauczycieli wf.
Korytarze, łączniki, hole.
Magazyn sportowy za boiskiem głównym.

Lokalizacja:
55-050 Sobótka, ul. Świdnicka 20a
tel.713-162-346, fax 713-162-346
sp1sobotka.pl/index.php/hala-sportowa/harmonogram