13 maja 2019
Michał Hajdukiewicz
Udostępnij

Spektakle w RCKS w Tygodniu Bibliotek

“Detektyw Pozytywka” oraz “Klik i robisz co chcesz?” Adaptacja książki dla dzieci oraz tematyka przemocy internetowej. 13 V 2019, od godz. 8.30 w RCKS.

Detektyw Pozytywka

Spektakl “Detektyw Pozytywka” na podstawie książki Grzegorza Kasdepke.

W Tygodniu Bibliotek Dzieci szkolne z Gminy Sobótka i sąsiednich placówek wezmą udział w przedstawieniu tworzonym przez Fundacja Pączkowe Drzewo – 13 V 2019, godz. 8.30, scena RCKS.

Teatr na Ostrowie zaprasza na spektakl powstały na podstawie książki Grzegorza Kasdepke pod tytułem„Detektyw Pozytywka”.
Tytułowy bohater spektaklu to sympatyczny detektyw, właściciel Agencji Detektywistycznej „Różowe Okulary”. Detektyw Pozytywka zagadki kryminalne rozwiązuje w mig. Jego jedynym orężem w walce ze złoczyńcami jest kaktus w doniczce i intelekt. Konkurentem Pozytywki jest detektyw Martwiak, właściciel Agencji Detektywistycznej „Czarnowidz”. Obaj detektywi mieszkają w jednej kamienicy. Pozytywka zajmuje mały pokoik na poddaszu. Tam odwiedzają go sąsiedzi i powierzają mu niezwykłe zagadki do rozwiązania.
Spektakl zrealizowano w planie aktorskim i lalkowym.

Występują: Ariel Osiak, Tomasz Lipka,Magdalena Mielczyk,Ewelina Niewiadowska, Karolina Kowalska.

Klik

Przedstawienie w temacie hejtu – Cyberprzemoc – wykluczenia z grupy – przemoc w szkole. 13 V 2019, godz. 11.00, scena RCKS.

Młodzież z naszej gminy weźmie udział w spektaklu organizowanym przez Fundacja Pączkowe Drzewo. Wstęp wolny. Zapraszamy również wszystkich chętnych i zainteresowanych tematyką.

“Klik i robisz co chcesz”
Dynamiczny rozwój Internetu niesie ze sobą korzyści, jednak również wiele zagrożeń. Spektakl „Klik i robisz co chcesz” porusza wiele społecznych problemów takich jak: cyberprzemoc, uzależnienie od komputera i smartfona czy zanikające kontakty interpersonalne. Pod terminem cyberprzemoc kryje się kilka form zjawiska jak nękanie, straszenie, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, filmów oraz podszywanie się w sieci pod kogoś wbrew jego woli.

„Klik i robisz co chcesz” opowiada o grupie młodzieży, dla których momentami świat wirtualny staje się ważniejszy od rzeczywistego. Anka przybierając w sieci inne imię nęka swoich rówieśników, Janek pisząc ośmieszające komentarze na temat kolegów szuka poklasku wśród znajomych, Ewa- ofiara niewybrednych żartów w internecie i Gosia, która próbuje powstrzymać falę wirtualnej nienawiści.

Przedstawienie stawia pytania dotyczące wartości przyjaźni, funkcjonowania w grupie rówieśniczej, w której przemoc (w tym cyberprzemoc) i wykluczenie z grupy są zjawiskami powszechnymi. Spektakl niebanalną formą sceniczną opowiada o poważnych sprawach w sposób przystępny dla młodego widza.

Występują: Karolina Kowalska, Magdalena Mielczyk, Ewelina Niewiadowska, Ariel Osiak i Stefan Brzozowski.