26 marca 2019
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

Słów kilka o 12. Panas Półmaratonie Ślężańskim

W sobotę 23 marca 2019 r. Sobótka zamieniła się w prawdziwe, sportowe centrum, a wszystko to za sprawą 12. Panas Półmaratonu Ślężańskiego, który od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem biegaczy zarówno z kraju, jak i zza granicy. Tegoroczna edycja, dzięki staraniom Klubu Biegacza Sobótka, została wpisana do Korony Polskich Półmaratonów 2019!

O godz. 11:00 na starcie w Rynku zameldowało się 4 500 uczestników. Przy fantastycznym dopingu rodzin, przyjaciół i mieszkańców miasta i gminy Sobótka, przy sprzyjającej pogodzie zawodnicy ruszyli w stronę mety. W oknach można było dostrzec transparenty z hasłami: „Dacie radę”, a na placu przy budynku urzędu o muzyczną oprawę biegu zadbała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Mimo, że trasa półmaratonu nie należy do łatwych, a na uczestników czeka kilka podbiegów, po nieco ponad godzinie na mecie pojawił się pierwszy finiszujący zawodnik! Na końcu trasy medale wręczali m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka – Mirosław Jarosz, Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu – ppłk mgr inż. Tomasz Włodarczyk i Komendant Komisariatu Policji w Sobótce – mł. insp. Piotr Krzysztoń.

Po tak ogromnym wysiłku zawodnicy docierający na linię mety przekraczali ją z promiennym uśmiechem na twarzy. Po godzinie 14:00, kiedy zakończono bieg, rozpoczęto oficjalną dekorację zawodników. Do grona dekorujących dołączył Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki. Wśród uczestników znaleźli się tacy, którzy urodzili się w latach 30-stych ubiegłego wieku! Szczegółowe wyniki znajdą Państwo na stronie www.datasport.pl.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i ponownie zapraszamy do Sobótki! Niebawem kolejna dawka sportowych emocji!

Anita Kruczykowska