25 stycznia 2020
Anita Kruczykowska
Udostępnij

Ślężański Turniej Brydża Sportowego

Ślężański Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza do udziału w “Ślężańskim Turnieju Brydża Sportowego”, który odbędzie się w sobotę 25 stycznia 2020 r. o godz. 10:00 w Centrum Konferencyjno-Hotelowym Sobotel (al. Św. Anny 16 w Sobótce).

W turnieju obowiązują przepisy i regulaminy Polskiego Związku Brydża Sportowego. Zgłoszenia udziału do turnieju w dniu rozgrywek w godz. 9:15-9:40. Szczegółowe informacje pod numerami telefonów 693-546-276.

Brydż sportowy – logiczna gra karciana, sportowa odmiana gry w brydża, w której wynik osiągnięty w danym rozdaniu jest porównywany z wynikami osiągniętymi przez innych graczy rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Pozwala to ograniczyć element przypadkowości związany z rozkładem kart na rzecz oceny umiejętności graczy. W przeciwieństwie do brydża towarzyskiego, gra nie toczy się w systemie wielorozdaniowych robrów, lecz każde rozdanie stanowi odrębną całość i jest rozliczane indywidualnie. Brydż, jak dowodzą badania, pomaga wykształcić ważne we współczesnym świecie cechy takie jak odporność na stres, odwagę, koncentrację ,umiejętność podejmowania decyzji czy odpowiedzialność za partnera.