8 kwietnia 2019
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

„Ślężański Mnich” – inauguracja ogólnopolskiego sezonu kolarskiego

W niedzielę, 7 kwietnia 2019 r. w Sobótce, odbył się wyścig „Ślężański Mnich” – inauguracja ogólnopolskiego sezonu kolarskiego. Na starcie pojawiło się około 2 tysięcy amatorów, grup młodzieżowych i zawodowców, a także grupy z Czech, Niemiec, Litwy i Białorusi. Tegoroczna trasa została nieco zmodyfikowana, włączono w nią przejazd przez zalew sulistowicki. Dopisały fantastyczna atmosfera i warunki atmosferyczne.

Wydarzeniu towarzyszyło odsłonięcie tablic w Alei Sław Kolarstwa Polskiego. W tym roku Sobótka gościła Sylwestra Szmyda, Zbigniewa Piątka, Przemysława Niemca i Lechosława Michalaka.

„[…] W Sobótce tradycje kolarstwa sięgają tak daleko i są tak piękne, że nie mogłaby ta aleja powstać w innym miejscu, jak tylko w Sobótce. „Ślężański Mnich” to kolejna wielka impreza sportowa, z której cieszą się i mieszkańcy i ludzie z zewnątrz. Powstał ogromny piknik rodzinny, z czego się ogromnie cieszymy[…]. Zachęcamy, odwiedźcie Sobótkę[…]. Zapraszamy Was serdecznie do siebie” – mówił podczas wydarzenia Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka Mirosław Jarosz.

Wyniki z wyścigu znajdziecie Państwo na stronie:
https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4517.

Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas „Wyścigu Wyszehradzkiego”.