27 września 2019
Anita Kruczykowska
Udostępnij

ŚLĘŻAŃSKI FESTIWAL BIEGOWY

Klub Biegacza Sobótka zaprasza na Ślężański Festiwal Biegowy:

“Szanowni Państwo,

w dniach 27-28.09.19 odbędzie się Ślężański Festiwal Biegowy, największa impreza biegów górskich w historii Sobótki.

Pragniemy Państwa zaprosić do wspólnego kibicowania, przeżywania emocji i korzystania ze wszystkich atrakcji jakie dla Was przygotowaliśmy.

Już w piątek o godzinie 18:00 w Kinie „Ślęża” odbędzie się otwarcie festiwalu oraz premiera pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Bieg Kreta Hardcore”, ukazująca kulisy organizacji oraz zmagania na trasie najdłuższego ultramaratonu w Polsce.

W sobotę w okolicach Domu Turysty Pod Wieżycą od godziny 9:00 funkcjonować będzie strefa EXPO gdzie będzie można skosztować lokalnych produktów oraz zjeść świeżo przygotowane dania z licznych kuchni na kółkach.

Ślężański Festiwal Biegowy to jednak głównie zmagania sportowe. Cztery dystanse: 10 km, 22 km, 42 km oraz po raz pierwszy w historii tej imprezy ultramaraton 80 km, a wszystko po szlakach Masywu Ślęży i okolicznych wzgórz.

Ultramaratończycy wystartują w sobotę o trzeciej nad ranem, start pozostałych dystansów zaplanowaliśmy na godzinę 10:00. Spodziewamy się ponad pół tysiąca uczestników, w tym czołówkę biegaczy górskich. Patronat Radia Wrocław, telewizja i profesjonalni fotografowie nadadzą imprezie medialny rozmach.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego uczestnictwa i korzystana z atrakcji.

www.kbsobtka.pl

KB Sobótka”