13 października 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Ruszyło Centrum Kultury w Sobótce [ZDJĘCIA]

Po 8 latach, które upłynęły od zainicjowania odbudowy Centrum Kultury w Sobotce gmina posiada obiekt, którego nie powstydziłby się Wrocław czy Świdnica.   

Obywająca się 12. października inauguracja Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej przyciągnęła komplet publiczności. Mogąca pomieścić ponad 300 osób Sala Widowiskowa wypełniała się zaproszonymi gośćmi na długo przed rozpoczęciem przygotowanego na rozpoczęcie działalności RCKS spektaklu Teatru Komedia.

Oficjalne oddanie do użytku Centrum poprzedziły wystąpienia dyrektora ŚOKSiR-u Wiesława Drozdowskiego i burmistrza Stanisława Dobrowolskiego oraz symboliczne przecięcie wstęgi.

Sam spektakl wrocławskiego Teatru Komedia “Nic nie gra” bardzo przypadł do gustu zaproszonym gościom. Było wiele braw, śmiechu i dobrej zabawy.

W przerwie goście mogli obejrzeć pomieszczenia całego Centrum m.in. bibliotekę, balkon na sali widowiskowej, można było także zobaczyć wystawę dotyczącą historii Domu Kultury.

Na chętnych czekała kawa, lampka wina i ciastko.

Uwagę gości przyciągała niezwykle ciekawa animacja ŚOKSiR-u prezentowana w holu na wielkim telewizorze.

Inaugurację zakończyło wystąpienie założyciela Teatru Komedia i zarazem jednego z głównych aktorów Pawła Okońskiego, który w gorących słowach podziękował  burmistrzowi Stanisławowi Dobrowolskiemu za upór i determinację w remoncie obiektu.

GALERIA ZDJĘĆ Z INAUGURACJI RCKS:

 

Projekt jest współfinansowany środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Działania 4.3 Dziedzictwo kulturowe – Poddziałanie 4.3.2 Dziedzictwo kulturowe – ZIT WrOF).