18 sierpnia 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Rowerem po Masywie Ślęży [TRASY, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI]

Specjalne trasy MTB, szosowe pętle krótko i długodystansowe, a także trasy, na których trenują uczestnicy Tour de France i Giro d’Italia. A  wszystko na łonie natury i na wciągnięcie ręki. Masyw Ślęży to znakomite miejsce na rowerową przygodę dla każdego!

POLECANE TRASY:

Ślężański Mnich (18km): Sobótka, Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księginice, Świątniki, Przezdrowice, Sobótka

Malownicza runda w pobliżu Sobótki  (11km) Sobótka,  Strzegomiany, Będkowice, Księginice Małe, Świątniki, Przezdrowice, Sobótka

Suliwoods – trasa MTB (1,4km): Przełęcz Słupicka, Sulistrowiczki

Wokół Ślęży (40,6km): Sobótka, Strzegomiany, Oleszna, Przełęcz Tąpadła, Sady, Sobótka

Góry i jezioro (ok. 60km): Sobótka, Mietków, Sady, Przełęcz Tąpadła, Strzegomiany, Sobótka

Z Wrocławia na Ślężę (ok. 60 km)

Wrocław i Ślęża (ok. 120 km): Wrocław, Mietków, Krasków, Marcinowice, Przełęcz Tąpadła, Świątniki, Ręków, Gniechowice, Wrocław (mało aut, piękne widoki, kameralne drogi)

Więcej tras TUTAJ

WARTO ODWIEDZIĆ SOBÓTKĘ I OKOLICĘ!

Nasze miasto od zawsze kojarzyły się z kolarstwem. W mieście działa Klub Sportowy Ślęża Sobótka, którego historia sięga lat 50-tych XX wieku, a którego wychowankowie ścigali się na olimpiadach, mistrzostwach świata, mistrzostwach Polski oraz brali udział w międzynarodowych prestiżowych wyścigach kolarskich. Każdego roku Klub we współpracy m.in. z gminą Sobótka organizuje Ślężańskiego Mnicha, wyścig rozpoczynający sezon kolarski w Polsce, w Masywie Ślęży wielokrotnie organizowano także kolarskie Mistrzostwa Polski.  Więcej o historii i aktualnej działalności Klubu TUTAJ

Od 2015 r. w Sobótce we współpracy z KS Ślęża Sobótka ruszyła Huzar Bike Academy związana z Barkiem Huzarskim, jednym z czołowych polskich kolarzy ostatnich lat. Akademia zaprasza wszystkie dzieci chcące poznać kolarstwo! Dla najbardziej wytrwałych i ambitnych rowery, stroje, kaski, wyjazdy na zgrupowania i wyścigi. Przynależność do Huzar Bike Academy oraz KS Deichmann ABUS MAT Sobótka są nieodpłatne. 

Z kolei Suliwoods to leśna ścieżka rowerowa MTB typu singletrack w Masywie Ślęży (ok. 3000 m). Jest wąska, utwardzona, jednokierunkowa, kręta i urozmaicona o różne przeszkody i zakręty w formie band. Ścieżka jest przeznaczona zarówno dla dzieci i amatorów jak i osób z doświadczeniem rowerowym, dostosowana dla każdej grupy wiekowej.

CIEKAWOSTKI:

Aleja Sław Kolarstwa – to oryginalny sobótczański projekt mający  na celu upamiętnienie gwiazd polskiego kolarstwa. Każdego roku przy okazji kolejnych wyścigów znani sportowcy odsłaniają tu swoje tablice montowane na granitowych głazach wzdłuż ul. Al. św. Anny (niedaleko parkingu u podnóża Wieżycy). Obok wielkich gwiazd organizatorzy pamiętają również o  wybitnych kolarzach, wychowankach klubu kolarskiego z Sobótki.

GALERIA ZDJĘĆ: 

WARTO TAKŻE ZOBACZYĆ:

BIEGASZ? MASYW ŚLĘŻY TO BOGATA OFERTA DLA KAŻDEGO BIEGACZA [TRASY]

WAKACJE W MASYWIE ŚLĘŻY. CO WARTO ZOBACZYĆ? [OFERTA]

ZAPRASZAMY! Bieganie, rowery, turystyka górska, pielgrzymowanie – Masyw Ślęży to oferta na wyciągnięcie ręki.