25 sierpnia 2017
UMiG Sobótka
Udostępnij

Relacja z III Spotkań Literackich – Przemiłów 2017

Zalesione zbocza i piękna panorama widoczna z Przemiłowa to atuty, które zdecydowanie pomagają smakować poezję. Poezję prezentowaną na wolnym powietrzu. Poezję autorską, zróżnicowaną tematycznie i stylistycznie.

19 sierpnia 2017 odbyły się III Spotkania Literackie, na których po raz kolejny członkowie Saloniku Literackiego przy Kole Emerytów i Rencistów Politechniki Wrocławskiej zaprezentowali swoją twórczość. Przybyli widzowie oraz sami wykonawcy mogli wysłuchać nowych utworów poetyckich i fragmentów prozy stworzonych od ostatniej edycji przez naukowców z Politechniki i ich przyjaciół.
Na spotkaniach przemiłowskich każdy fan poezji może znaleźć coś dla siebie – od wymagających refleksji utworów po lekkie, wesołe a czasem pieprzne limeryki.
Wraz z przedstawicielem Biblioteki Publicznej|ŚOKSiR gościem spotkania prezentującym swoją poezję była w tym roku także sobótczanka – Regina Czyrnek, z zamiłowania poetka od młodych lat, która będąc obecnie na emeryturze uczyniła czytanie poezji i pisanie wierszy swoją pasją. Jej wiersze publikowane były już m.in. w Angorze. Była gościem telewizyjnego magazynu PEGAZ, gdzie prezentowała swoją twórczość.

Tegoroczna edycja Spotkań Literackich wzbogacona była również o prezentację osoby Tadeusza Różewicza, którego życiorys przedstawiono w postaci multimedialnego pokazu (nawiązującego do Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016) oraz montażu pięknych recytacji wierszy autorstwa tego jednego z najważniejszych polskich poetów.

Organizatorem było Sołectwo Przemiłów oraz Stowarzyszenie Ślężański Krąg.
Foto: Michał Hajdukiewicz