18 kwietnia 2019
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

Relacja z II Mistrzostw Qazaq Kuresi 2019

“6 kwietnia 2019 w hali sportowej w Sobótce odbyły się II Mistrzostwa Polski w Qazaq Kures. Zawodnicy przyjechali na Mistrzostwa z całej Polski i dali nam fascynujący pokaz swoich umiejętności,a zarazem wielkiego szacunku do przeciwnika. Relację z II Mistrzostw Polski relacjonowała także TVP 3 Wrocław.

Atmosfera zawodów była nadzwyczajna, mieliśmy wielki zaszczyt gościć mistrza świata w Kazakh Kures w kategorii +100 kg – Ułana Ryskuła , który przez całe zawody czynnie wspierał uczestników oraz sędziów. Ponadto mogliśmy w Sobótce gościć sześcioosobową delegację z Kazachstanu z Międzynarodowej Federacji QAZAQ KURES, a także Prezydenta Europejskiej Federacji QAZAQ KURES z Gruzji Pana Карен Ваграмович Арутюнян.
Wspaniała walka naszych reprezentantów w tej liczącej tysiące lat dyscyplinie przyciąga coraz więcej miłośników . Warto pochwalić się, że nasi wychowankowie z UKS DOJO SOBOTKA, nasi judocy wywalczyli tytuły: Mistrz Polski – Radosław Stroka (74kg)Vicemistrz Polski – Emil Cwek (60kg) Brązowy medal – Arkadiusz Waniszewski (60kg) Gratulacje dla wszystkich startujących i medalistów”.

Materiały pochodzą z archiwum UKS Dojo Sobótka – JUDO.