22 grudnia 2020
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

Promesy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostały rozdane

21 grudnia 2020 roku w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu została przekazana promesa dla Gminy Sobótka w ramach drugiej edycji  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 4,5 mln zł. Gminę reprezentował Burmistrz Mirosław Jarosz. Otrzymane pieniądze pozwolą na rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogowie Sobóckim.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To ogromny impuls inwestycyjny dla regionów. Drugi etap konkursu to kolejne 6 mld złotych na inwestycje ważne dla mieszkańców. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.(…)

Szczególne podziękowania za wsparcie należą się Ministrowi Michałowi Dworczykowi, Posłowi Pawłowi Hreniakowi, Wojewodzie Dolnośląskiemu Jarosławowi Obremskiemu i Wicewojewodzie Jarosławowi Kresie.

W dalszym ciągu będziemy aplikować o kolejne środki w ramach Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych, aby w jeszcze większym zakresie modernizować obszary wiejskie gminy oraz Sobótkę.