25 sierpnia 2019
Michał Hajdukiewicz
Udostępnij

Polska bajeczna – spotkanie edukacyjne dla młodych w RCKS

Zapraszamy na niedzielne spotkanie edukacyjne dla dzieci z Michałem Słupczyńskim, bibliotekarzem, promotorem czytelnictwa, prywatnie rowerowym podróżnikiem. Polska Bajeczna – to nie legenda, to prawda.

RCKS, ul. F. Chopina 25
25 sierpnia 2019, godz. 12.00, wstęp bezpłatny
Spotkanie dla dzieci w preferowanym przez prowadzącego wieku: 7-13 lat

Polska Bajeczna to projekt podróżniczy, którego celem jest promocja polskiego dziedzictwa kulturowego, w szczególności legend i baśni ludowych z różnych regionów geograficznych. Legendy te łączą się z historycznymi wydarzeniami,miejscami i postaciami, tym samym niejako przy okazji pozwalają popularyzować wiedzę opolskiej historii, przyrodzie i literaturze.Projekt jest adresowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych, jeśli tylko interesują się legendami i baśniami. Ideą projektu są spotkania z dziećmi w bibliotekach miejskich i gminnych w różnych regionach kraju.Słowo „bajeczna” jest bardzo pojemne i można go używać w wielu różnych znaczeniach:
Polska bajeczna – bo mnóstwo w niej pięknej przyrody, wspaniałych budowli, dzieł sztuki, bogatych wielokulturowych tradycji,
Polska bajeczna – bo stanowi świetne miejsce do życia i żyją w niej wspaniali, serdeczni ludzie,
Polska bajeczna – bo w legendach i baśniach ludowych kryją się fascynujące historie, które w młodych ludziach mogą rozbudzać zainteresowania i pasje,
Polska bajeczna – bo nasza ojczyzna poprzez swoją wielowiekową historię tworzy piękną złożoną opowieść, a w pewnym sensie sama jest opowieścią – o bohaterstwie i poświęceniu, o wielkich czynach i wielkich ludziach w nierzadko trudnych czasach.

Michał Słupczyński, z zawodu jestem bibliotekarzem i promotorem czytelnictwa, prywatnie rowerowym podróżnikiem.

W czasie tegorocznych wakacji odbywa dwumiesięczną podróż dookoła Polski (trasa w kształcie serca), podczas której realizuje projekt POLSKA BAJECZNA, który sam wymyślił.