23 lipca 2021
Michał Hajdukiewicz
Udostępnij

„Pocztówki z Portugalii” – promocja książki Jolanty Kosowskiej

„Pocztówki z Portugalii” – promocja książki Jolanty Kosowskiej

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie do Biblioteki Publicznej w Ślężański Ośrodek Kultury

Najnowsza książka Jolanty Kosowskiej to opowieść o miłości, poszukiwaniu prawdy, zaufaniu i przebaczeniu, w której autorka udowadnia, że życiowe losy często są naprawdę bardzo zawiłe, a miłość może przybierać różne oblicza. Miłość może być zatem namiętna, jednak takie uczucie może się szybko wypalić. Z kolei miłość prawdziwa i szczera to uczucie będące w stanie przetrwać próbę czasu.

Niezwykle istotną rolę pełni w Pocztówkach z Portugalii czas. Za sprawą swoich bohaterów Jolanta Kosowska przekonuje, że chociaż niekoniecznie musi on leczyć rany, to z całą pewnością pozwala nabrać dystansu i ponownie ocenić swoje życiowe decyzje. Z tych ocen powinniśmy natomiast wyciągać lekcje, nie należy powtarzać po raz kolejny tych samych błędów.

Jolanta Kosowska w Pocztówkach z Portugalii podkreśla, że podstawą każdego związku powinien być dialog. Za sprawą bohaterów powieści przekonujemy się, że życie nie składa się jedynie ze szczęśliwych kadrów, pocztówek z wakacji, ale także z chwil przykrych i bolesnych. I – jak udowadnia autorka – czasem nawet najstraszniejsza prawda jest lepsza niż najzmyślniejsze kłamstwo.

Pocztówki z Portugalii to interesująca powieść obyczajowa, która z całą pewnością spodoba się nie tylko czytelnikom zakochanym w Półwyspie Iberyjskim.

Autorka urodziła się na Opolszczyźnie, jako Absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej i studiów podyplomowych Akademii Wychowania Fizycznego poprzez studia i pracę zawodową czuje się związana z Wrocławiem i Sobótką. Z zawodu lekarka kilku specjalności. Od paru lat mieszka i pracuje w Dreźnie, angażując się w działania Polonii drezdeńskiej. Na co dzień przyjmuje pacjentów w praktyce lekarskiej przyjaznej cudzoziemcom. Zadebiutowała powieścią Niepamięć (2012, Wydawnictwo Bukowy Las).

Pani Jola Kosowska wszystkie swoje premiery wydawnicze promuje również w naszej Bibliotece Publicznej, z czego jesteśmy dumni i czujemy się wyróżnieni! 🙂

Dotychczasowy dorobek literacki pisarki:

  • 2013: Déjà vu,  Wydawnictwo Novae Res, Gdynia;
  • 2014: Niemoralna gra, Wydawnictwo Novae Res, Gdynia;
  • 2015: Nie ma nieba, Wydawnictwo Novae Res, Gdynia;
  • 2016: Niepamięć, Wydawnictwo Novae Res, Gdynia;
  • 2016: W labiryncie obłędu, Wydawnictwo Novae Res, Gdynia;
  • 2017: Drugie dno, Wydawnictwo Novae Res, Gdynia;
  • 2018: Wróć do Triory, Wydawnictwo Novae Res, Gdynia;
  • 2018: Trzy razy miłość, Wydawnictwo Novae Res, Gdynia;
  • 2020: Wielkie włoskie wakacje, Wydawnictwo Novae Res, Gdynia;
  • 2020: W piekle pandemii, Wydawnictwo Novae Res, Gdynia.

Antologie:

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.