5 listopada 2020
UMiG Sobótka
Udostępnij

OPS w Sobótce wstrzymuje bezpośrednią obsługę interesantów w siedzibie Ośrodka

Informacja

Szanowni Państwo,       

     Ośrodek Pomocy Społecznej w Sobótce informuje, że w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się Koronowirusa oraz w związku z Zarządzeniem nr 134.2020 Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka , Ośrodek wstrzymuje bezpośrednią obsługę interesantów w siedzibie Ośrodka od dnia 09 listopada 2020 do dnia 04 grudnia 2020.

      Jednocześnie informuję, że jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 71 3162829 i lub 512192137.

      Pełni dyżur psycholog, który pozostaje do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu
71 3162-829,  aby móc udzielać pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach.

Dyżury psychologa: środa od 09.00 do 13.00, czwartek od 09.30 o 14.30, piątek od 09.00 do 13.00

     W razie konieczności złożenia wniosku, można to zrobić online (przez stronę banku, platformę empatia, platformę ZUS) lub wniosek/ podanie o pomoc przesłać pocztą tradycyjną, jak również na adres e-mail opssobotka@poczta.onet.pl. Każdy wniosek można również dostarczyć do siedziby Ośrodka po wcześniejszym ustaleniu terminu z pracownikiem. 

      Zasiłki, pomoc finansowa  które wypłacane są w kasie Ośrodka Pomocy Społecznej będą wypłacane w terminach ustalonych w decyzjach, zachowując środki bezpieczeństwa. 

     Tym samym staramy się zachować zasadę zostań w domu.

     Usługi opiekuńcze u osób starszych świadczone są bez zmian, jednak zachowując należyte środki bezpieczeństwa.

      Ponadto osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, które nie mają żadnych rodzin i osób, które zrobią im zakupy mogą kontaktować się z pracownikami Ośrodka pod numerem telefonu 71 3162829 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15. Przyjedziemy,  zrobimy zakupy. Sytuacja każdej zgłaszającej się osoby będzie podlegać weryfikacji.

W sprawach niecierpiących zwłoki, możliwe są wyłącznie wizyty po uprzednim umówieniu telefonicznym – z konkretnym pracownikiem (tel.: 71 3162-829 ).

Pracownicy socjalni oraz asystent rodziny nie będą pracować w terenie, wyjątkami są interwencje oraz wizyty u osób starszych. 

Apelujemy, by w tym szczególnym czasie otoczyć opieką członków rodziny, sąsiadów, osoby samotne i niepełnosprawne –umożliwiając im pozostanie w domu.

Bezpieczeństwo nas wszystkich jest bardzo ważne, więc pomagajmy sobie wzajemnie.

 

Z wyrazami szacunku

Katarzyna Dwornik-Piszczałka