26 sierpnia 2020
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

Odwołane dożynki gminne w Sobótce

Szanowni Państwo,

epidemia koronowirusa znacząco wpłynęła na zmianę planów, z którymi rozpoczynaliśmy 2020 rok. Zmieniliśmy daty wielu ważnych wydarzeń organizowanych na terenie miasta i gminy Sobótka, a wśród nich znalazły się m.in.: „13. Panas Półmaraton Ślężański”, wyścig „Ślężański Mnich” – inauguracja ogólnopolskiego sezonu kolarskiego, spotkania w ramach współpracy międzynarodowej z naszymi zagranicznymi gminami partnerskimi. Ze względu na rządowe obostrzenia, reaktywowane w ubiegłym roku „Targi Sobótkowe” zostały odwołane. Wszystkie te wydarzenia są niezwykle istotne dla lokalnej społeczności, promocji i rozwoju naszej wspaniałej gminy.

Ze względu na panującą epidemię, wciąż wysokie ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i rosnącą liczbę zakażeń COVID-19 w Polsce podjęliśmy trudną, ale jakże odpowiedzialną decyzję o odwołaniu tegorocznego Święta Plonów – „Dożynek gminnych w Sobótce”, które miały się odbyć 5 września 2020 r. w naszym mieście. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo – przede wszystkim mieszkańców naszej gminy – wierzymy, że była to jedyna słuszna decyzja, która spotka się ze zrozumieniem społeczeństwa.

Jednocześnie zwracamy się do mieszkańców sołectw z terenu gminy Sobótka z prośbą o rezygnację z organizacji tegorocznych dożynek w poszczególnych miejscowościach. Panująca epidemia jest czasem trudnym dla nas wszystkich, jest to również egzamin z podejmowania dojrzałych, przemyślanych decyzji.

Wyrażamy nadzieję, że kiedy sytuacja ulegnie poprawie będziemy mogli wszyscy w liczebnym gronie, ale przede wszystkim zdrowi i bezpieczni, wspólnie przeżywać przyszłoroczne Święto Plonów i wiele innych wydarzeń organizowanych na terenie miasta i gminy Sobótka.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka

Mirosław Jarosz