21 lutego 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Nowe chodniki w gminie [ZDJĘCIA]

W Sobótce przy ul. Mickiewicza (droga wyjazdowa na Jordanów) zakończono prace związane z budową nowego chodnika. Chodnik przy drodze powiatowej powstał przy współpracy z Powiatem Wrocławskim w ramach programu „Bezpieczna droga”. Projekt obejmował nie tylko budową samego chodnika ale związanych z tym robót towarzyszących m.in. instalacji odwadniającej, poboczy i zjazdów.

W marcu br. w ramach ww. projektu rusza duża inwestycja w Garncarsku – mówi Andrzej Szawan, kierownik Referatu Planowania, Rozwoju i Inwestycji UMiG w Sobótce – Docelowo miejscowość ma zyskać ok. 1,5 km nowego chodnika przy ul. ul. Nowowiejskiej, który bardzo ułatwi życie mieszkańcom skarżącym się na duży ruch samochodów ciężarowych.

W planach gminy jest także utwardzenie tłuczniem pobocza wzdłuż ul. Świdnickiej w Sobótce od ul. Chrobrego, gdzie wybudowano fragment chodnika.

Bardzo zależy nam by zbudować tu prawdziwy chodnik. Kilka lat temu dało się z oświetleniem drogi, mam nadzieję, że uda się także z chodnikiem. Póki co chcemy przynajmniej ułatwić niezmotoryzowanym mieszkańcom  przemieszczanie się do Sobótki Zachodniej – dodaje Andrzej Szawan.

 

ZDJĘCIA CHODNIKA PRZY UL. MICKIEWICZA: