24 września 2019
Anita Kruczykowska
Udostępnij

„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy” czyli 26. Akcja Sprzątanie Świata

„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy” – pod takim tematem przewodnim odbyła się 26 akcja „Sprzątanie Świata”. Do tegorocznej edycji włączyła się również gmina Sobótka, a wraz z nią uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Sobótce i wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce. Uczestnicy akcji spotkali się 20.09.2019 r. u podnóża Masywu Ślęży, przy schronisku PTTK “Pod Wieżycą” oraz pod obiektem MOW, skąd szlakami pieszymi wyruszyli na sprzątanie góry Ślęży i jej otoczenia. Uczestnicy zostali wyposażeni w rękawiczki i worki na odpady.

Ok. godz. 12:00 wszyscy ponownie spotkali się przy schronisku, gdzie odbył się quiz wiedzy o środowisku i segregowaniu odpadów. Za prawidłowo udzieloną odpowiedź, dzieci otrzymywały ekologiczne, bawełniane torby wielokrotnego użytku przygotowane przez gminę Sobótka i Fundację Nasza Ziemia – organizatora akcji. Dzięki wspólnym staraniom i dużemu zaangażowaniu dzieci, młodzieży i nauczycieli udało się zebrać ponad 20 worków z odpadami.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za pomoc i udział w akcji. Pamiętajmy o tym, żeby szanować przyrodę i jej piękno. Wybierając się na łono natury nie pozostawiajmy po sobie odpadów, które degradują środowisko i stanowią zagrożenie zarówno dla zwierząt, przyrody jak i ludzi.