29 sierpnia 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Miejska plaża nad Zalewem Sulistrowickim [ZDJĘCIA, FILM]

Powstające nad Zalewem Sulistrowickim miejsce spotkań z pewnością spodoba się mieszkańcom i turystom.  Będzie tu mnóstwo miejsca do wypoczynku i rekreacji, a widok Ślęży z tego miejsca pojawi się na niejednym selfie.

SKĄD POMYSŁ NA PLAŻĘ? ROZMOWA Z ANDRZEJEM SZAWANEM Z UMIG W SOBÓTCE

Co oferuje plaża?

Z pewnością będzie to tłumnie odwiedzane miejsce spotkań i integracji. Co oferuje? Bardzo dużo piasku dla dzieci, ale także sporo miejsca, w którym docelowo pojawi się trawa. Pomyślano także o tych odwiedzających, którzy chcą wypoczywać w cieniu drzew pozostawiając kilka z nich bezpośrednio na plaży. Z pewnością dużą popularnością cieszyć się będą ławki z przepięknym widokiem na Ślężę. 

Miejska plaża to także aktywny wypoczynek. Specjalne miejsce na ognisko, przygotowane punkty na dwie altanki w formie pergoli, boisko z zamontowaną na stałe siatką do bardzo popularnej także i u nas siatkówki plażowej z pewnością przyciągną tłumy.

Pamiętano także o koszach na śmieci, specjalnych stojakach na rowery, tablicy informacyjnej, a na drodze dojazdowej pojawiły się barierki ograniczające prędkość.

Pracownicy UMiG mają nadzieję, że plażę uda się oficjalnie otworzyć już niedługo. Słoneczne i bardzo ciepłe dni zachęcają bowiem do wypoczynku. Z pewnością dodatkową zachętą do licznego odwiedzenia plaży będzie bezpłatny wstęp!

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Projekt został współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego w wysokości 48 tys. zł. Projekt: Zagospodarowanie plenerowego miejsca spotkań przy zbiorniku wodnym w Sulistrowicach.