Udostępnij

Zespoły muzyczne

Sobótka, oprócz walorów przyrodniczych i historycznych nierozerwalnie kojarzy się muzyką. W gminie działa wiele formacji folklorystycznych, ale także zespołów grających muzykę rozrywkową różnych gatunków – blues, rock, hip-hop.

Ich obecność zaznaczała się zwykle na wydarzeniach organizowanych przez lokalne instytucje kultury i gminę Sobótka, takich jak „Wyśpiewam Siebie”, finały WOŚP, „Targi Sobótkowe”, „Dożynki”, „Pod Ślężą Śpiewanie”, „Muzyka Ślęży”, „Harmonia Kosmosu”, ale i różnych inicjatywach koncertowych jak „Giganci Rocka”, „Giganci R n’R”, cykle koncertów piosenek J. Kaczmarskiego „A źródło wciąż bije”, „Dopóki grać będą”, wieczory muzyczne z bluesem, muzyką różnych twórców.

Zespół Rozmaryn z Rogowa Sobóckiego

Zespół Rozmaryn z Rogowa Sobóckiego

Rozmaryn działa od ponad 20 lat we wsi Rogów Sobócki. Jego członkinie, to głównie gospodynie domowe (słynące z pysznych ciast i przetworów domowych), tylko nieliczne panie  pracują zawodowo. Plan dnia układają sobie tak, że zawsze znajdują choćby godzinkę na spotkanie. Spotkanie te mają różną formę; czasem jest to po prostu spotkanie przy herbatce(takie babskie ploteczki), a czasem podejmują ważne decyzje np. wyjazd w trasę, dobór repertuaru. Raz w tygodniu Rozmaryn ćwiczy swoje głosy, uczy się tekstów. Repertuar zespołu jest różnorodny, od pieśni ludowych przez biesiadne i tradycyjne aż do przebojów folkowych. Zespół jest bardzo utytuowany, jest laureatem wielu festiwali i przeglądów folklorystycznych.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne przy Zespole Ludowym  ROZMARYN
Rogów Sobócki, ul.Szkolna 7, 55-050 Sobótka
71 31 62 056,   887 140 098, stanisławkrason@tlen.pl

 

Zespół Strzegomianki

Zespół Strzegomianki

Zespół śpiewaczy działa we wsi Strzegomiany. Jego członkinie w większości wywodzą się z grupy górali czadeckich. Zespół kultywuje śpiew, gwarę, kulinaria i strój górali czadeckich, charakteryzujący się bogatymi zdobieniami wykonanymi techniką haftu koralikowego. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni w gwarze czadeckiej, popularne piosenki ludowe i przyśpiewki. Zespół koncertuje na wielu przeglądach i festiwalach.

Stowarzyszenie Górali Czadeckich STRZEGOMIANKI
Strzegomiany ul.Wrocławska 11   55-050 Sobótka
71 390 36 06
Kierownik Zespołu Jadwiga Krop

Zespół Górali Czadeckich TAJDANY

Zespół Górali Czadeckich TAJDANY

Młodzieżowy zespół  górali czadeckich Tajdany działa we wsi Strzegomiany. Zespół kultywuje tańce, pieśni i strój górali czadeckich.  Podziwiać można go w trakcie uroczystości lokalnych oraz na przeglądach i festiwalach. Corocznie zespół bierze udział w festiwalu pod nazwą Bukowińskie Spotkania w Jastrowiu koło Piły.

Zespół Górali Czadeckich TAJDANY
Strzegomiany
660 90 18 76
Kierownik Zespołu  Maria Chyłek

Towarzystwo Muzyczno-Wokalne SOBÓTCZAŃSKA BIESIADA

Towarzystwo Muzyczno-Wokalne SOBÓTCZAŃSKA BIESIADA

Męski zespół śpiewaczy Sobótczańska Biesiada to  grupa mężczyzn dla których wspólne śpiewanie stało się ogromna pasją. W repertuarze zespołu znajdują się tradycyjne pieśni polskie, pieśni patriotyczne i biesiadne. Swoimi występami zespół uświetnia wszystkie ważne uroczystości gminne, bierze udział w festiwalach i przeglądach.

Towarzystwo Muzyczno-Wokalne  SOBÓTCZAŃSKA BIESIADA
ul. Kościuszki 23, 55-050 Sobótka
Kierownik Muzyczny Zespołu Wiesław Wolak  693-316-210
Prezes Stowarzyszenia Andrzej Matusiewicz  503 086 555

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne przy Zespole Ludowym OLBRACHTOWICZANKI

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne przy Zespole Ludowym OLBRACHTOWICZANKI

We wsi Olbrachtowice działa zespół złożony z samych kobiet noszący nazwę OLBRACHTOWICZANKI.  Zespół uświetnia swoim śpiewem wszystkie lokalne uroczystości. Często reprezentuje Gminę na przeglądach i festiwalach na terenie kraju. W repertuarze zespołu znajdują się popularne pieśni ludowe, przyśpiewki i piosenki biesiadne.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne przy Zespole Ludowym  OLBRACHTOWICZANKI
Olbrachtowice, ul. Wronia 25, 55-050 Sobótka
71 391 19 51,    663 723 203     ewahercak@tlen.pl
Kierownik Zespołu Ewa Stachowiak