27 lutego 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Komunikaty Komisariatu Policji w Sobótce

KOMUNIKAT

Komisariat Policji w Sobótce w związku ze zwiększoną liczbą zdarzeń związanych z próbą wyłudzenia pieniędzy na tak zwaną; „metodę na wnuczka, policjanta, pracownika opieki społecznej, pracownika NFZ, pracownika banku”, informuje o wzmożenie czujności osób, które otrzymują telefoniczne prośby w celu udzielenia pożyczki pieniędzy, pomocy finansowej. Powyższa metoda charakteryzuje się tym, że przestępca podający się za krewnego, policjanta, pracownika NFZ, banku nawiązuje kontakt telefoniczny z ofiarą i pozyskuje jej zaufanie. Następnie, pod pozorem niepowtarzalnej okazji lub nagłego nieszczęścia, zwraca się z prośbą o natychmiastową pomoc finansową. Zazwyczaj oszust podsyła „zaufana osobę” po odbiór pieniędzy lub prosi o przesłanie potrzebnej mu kwoty na wskazane konto bankowe.

W przypadku zaistnienia powyższej sytuacji należy;

1. Zachować ostrożność w kontakcie z nieznajomym,

2. Nigdy pochopnie nie przekazywać pieniędzy osobom, które podają się z krewnych lub wymienionych wyżej pracowników,

3. Zawsze potwierdzić „prośbę o pomoc” kontaktując się bezpośrednio z osobami najbliższymi,

4. O zaistnieniu powyższej sytuacji niezwłocznie zawiadomić Komisariat Policji w Sobótce tel 071-316-28-17 lub kontaktować się z nr 112 lub 997.

 

KOMUNIKAT

Komisariat Policji w Sobótce informuje, że w związku ze zwiększoną liczbą zdarzeń zaistniałych nową metodą oszustwa, gdzie sprawca podszywając się pod funkcjonariusza Policji wchodzi do mieszkań zamieszkałych przez osoby w podeszłym wieku i pod pretekstem dokonania przeszukania dokonuje zaboru ich mienia w postaci różnych wartościowych przedmiotów. Informujemy, że za każdym razem w przypadku wystąpienia zaistniałej sytuacji niezwłocznie od takiej osoby należy poprosić aby się wylegitymowała i okazała legitymację służbową i poinformowała z jakiej Komendy Policji jest. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przed wpuszczeniem osoby do mieszkania lub domu można skontaktować się telefonicznie z jednostką policji pod numer 997 lub 112 w celu zweryfikowania czy jest to prawdziwy funkcjonariusz Policji czy oszust.

W przypadku zaistnienia powyższej sytuacji należy:

  1. Zachować ostrożność w kontakcie z nieznajomym

  1. O zaistnieniu powyższej sytuacji niezwłocznie zawiadomić Komisariat Policji w Sobótce tel. 71 3162817 lub 997, 112.