26 kwietnia 2021
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

Kolejne duże pieniądze trafią do Gminy Sobótka na remont dróg

 

21 marca 2021r. został ogłoszony wykaz gmin i powiatów, które otrzymają wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Sobótka otrzymała dofinansowanie o łącznej kwocie 2 994 000 zł ! To ogromna kwota która pozwoli wesprzeć remonty i przebudowę dróg. Pieniądze zostaną przeznaczone na :

  • Remont ulicy Dworcowej i Stacyjnej w miejscowości  Sobótka – kontynuacja  518 tyś zł
  • Remont dróg gminnych ul. Marii Skłodowskiej-Curie i ul. Romana Zmorskiego w  Sobótce – III etap – kontynuacja 855  tyś zł
  • Przebudowa drogi na ul. Dworcowej, Poprzecznej i Złotej w Sobótce 1 mln 621 tyś zł

 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg  oferuje wsparcie w  realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Podziękowania należą się Posłowi Pawłowi Hreniakowi, który niezmiennie wspiera Gminę Sobótka w swoich działaniach i pragnie, aby była jeszcze piękniejsza oraz bezpieczniejsza dla swoich mieszkańców i odwiedzających gości. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do Kancelarii Premiera.

 

Razem dla dobra Gminy Sobótka !