8 sierpnia 2018
Agata Rekść
Udostępnij

Kino sferyczne w Sobótce

ŚOKSiR zaprasza dzieci i młodzież na kino pod kopułą. Wydarzenie składa się z projekcji 5 filmów, które zobaczymy w specjalnym sferycznym namiocie w technologii 360.

Naukowcy udowodnili, że wypukły obraz, podobnie jak jasne kolory, mają pozytywny wpływ na ludzki centralny układ nerwowy, a także na stan emocjonalny i fizjologiczny. Widzowie będą mogli nie tylko biernie oglądać, ale także poczuć się uczestnikami niesamowitych wydarzeń dzięki technologii MB SFERINIS KINAS.
Zapraszamy wszystkich do świata pełnego tajemnic. Z nami odkryjecie niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz przeniesiecie się do planetarium, aby zobaczyć kosmos z bliska. REPERTUAR NA DOLE STRONY

Udział w nietypowych projekcjach TYLKO poprzez zapisy mailowe, telefoniczne lub osobiste na stadionie ŚOKSiR:

zapisy_kultura@soksir.sobotka.pl lub tel.: 71/3162-355

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, wiek, dane kontaktowe oraz godzinę i tytuł wybranego pokazu. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda od opiekunów prawnych.

Pokazy filmów sferycznych przeznaczone są dla pięciu grup, liczących maksymalnie po 20 osób każda.

O uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wolnych miejsc, organizator przewiduje wejście osób niezapisanych wcześniej na projekcje kina sferycznego.

Wstęp na wszystkie pokazy jest biletowany.

Koszt biletu za 1 osobę to 5 PLN

Szczegółowe informacje poniżej oraz w wydarzeniu na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1069595523195210/

Kino 360 - Sobótka(1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REPERTUAR

SOBÓTKA – 8 sierpnia 2018

12:00-12:30 – “Zaczarowana Rafa” – widzowie 3-4 lat
12:45-13:15 – “ZULA patrol” – widzowie 4-6 lat
13:30-14:00 – “Polaris. Tajemnica nocy polarnej” – widzowie 5-8 lat
14:15-14:45 – “Na skrzydłach marzeń” – widzowie +11 lat
15:00-15:30 – “Astronauta” – widzowie +13 lat

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany repertuaru.

FILMY:
12:00-12:30 – “Zaczarowana Rafa” – Widzowie 3-4 lat

Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice. Jedną z nich jest Kaluoka‘hina – morski strażnik. Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybuch podwodnego wulkanu niszczy czary obronne rafy. Nasi bohaterowie, Jake i Mały, spróbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą wspólnie będziemy musieli odkryć.

12:45-13:15 – “ZULA patrol” – Widzowie 4-6 lat

W trakcie rutynowej wyprawy wykopaliskowej Zula patrol odnajduje dowody na to, że nikczemna Deliria Delight cofnęła się w czasie na prehistoryczne ziemie po to, aby nielegalnie wyrzucić toksyczne śmieci spółki. Zula patrol musi ją odnaleźć i powstrzymać wcześniej, niż jej działania spowodują katastrofę ekologiczną.

13:30-14:00 – “Polaris. Tajemnica nocy polarnej” – Widzowie 5-8 lat

James, pingwin podróżujący od bieguna południowego, oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym. Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę.

Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego.

14:15-14:45 – “Na skrzydłach marzeń” – Widzowie +11 lat
Ile razy śniłeś, że latasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest mieć skrzydła? Odkryj wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa.

„Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką oraz historią, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Marzenie o lataniu wyniosło człowieka jeszcze dalej – w Kosmos. My także odwiedzimy stację kosmiczną i polecimy rakietą. A więc ile razy śniłeś, że latasz? Sny czasem się spełniają…

Film został zrealizowany w studio filmowym Niebo Kopernika. To nasz autorski projekt, nad którym pracowaliśmy trzy lata. To także pierwsza polska produkcja w technologii fulldome, która umożliwia projekcję na sferycznym ekranie, otaczającym widownię z każdej strony. Prapremiera filmu odbyła się podczas niemieckiego Fulldome Film Festival w Jenie.

15:00-15:30 – “Astronauta” – Widzowie +13 lat

Badania kosmosu są jednym z największych pragnień ludzkości, które udało się zrealizować. Co musimy zrobić, aby zostać częścią tej niesamowitej podróży? Co Ty musisz zrobić, żeby zostać astronautą?

Film „Astronauta“, zapozna Cię z poszczególnymi doznaniami lecącego w kosmos człowieka. Pozwoli zobaczyć, jakie zmiany zachodzą w ludzkim ciele podczas lotu w kosmos, co dzieje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a także jakie niebezpieczeństwach czyhają w przestrzeni kosmicznej. Będziesz miał wyjątkową możliwość uczestnictwa w tej niezwykłej podróży.