26 września 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Nowe leżaki i altany na miejskiej plaży [FILMIK, ZDJĘCIA]

Choć ostatnie dni nie zachęcają do plażowania warto wybrać  się nad Zalew w Sulistrowicach. Plaża, a właściwie miejsce spotkań i rekreacji, zmienia się każdego dnia.

W centrum plaży można już skorzystać z dwóch przestronnych, zadaszonych altan, w których znajdują się stoły i ławy. Biwak na świeżym powietrzu czy kubek gorącej herbaty będzie tu z pewnością smakował podwójnie :) Obok altan znajduje się wydzielone miejsce na palenisko, z którego korzystają już użytkownicy plaży. 

Na plaży zamontowano także solidne, drewniane leżaki. Sprawdzaliśmy, leżaki są wygodne, gwarantują też niezapomniane widoki na Masyw Ślęży. 

Urzędnicy z UMiG w Sobótce pomyśleli też o rowerzystach.  Obok boiska do plażowej siatki można bezpiecznie zapiąć rower. Na plaży zamontowano także kosze na śmieci.

W licznych komentarzach i zapytaniach zwracaliście Państwo uwagę na potrzebę toalet na plaży. Obecnie można już korzystać z dwóch przenośnych kabin.

Warto także przypomnieć, że wejście na plażę jest darmowe. 

ZDJĘCIA PUBLICZNEJ PLAŻY:

 

FILMIK Z PLAŻY NAD ZALEWEM:

 

Zadanie współfinansowane z Budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego 2018. Zagospodarowanie plenerowego miejsca spotkań przy zbiorniku wodnym w Sulistrowicach.