27 listopada 2019
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

Jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej w Sobótce

Skarbnica wiedzy, miejsce spotkań, źródło inspiracji – tak o bibliotece i jej księgozbiorach można by rozmyślać godzinami. Biblioteka to niezwykłe miejsce, pełne magii, czasem tajemnic, nostalgii i zadumy. To dzięki jej zbiorom możemy zdobywać potrzebne informacje, rozwijać wyobraźnię, przenosić się w odległe czasy.

W bieżącym roku przypada 70-lecie Biblioteki Publicznej w Sobótce. Z tej wyjątkowej okazji przez ostatnie tygodnie Ślężański Ośrodek Kultury organizował dla mieszkańców liczne wydarzenia w ramach obchodów jubileuszowych. W sobotę 23.11.2019 r. w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej odbyło się zwieńczenie okrągłej rocznicy funkcjonowania biblioteki w naszej gminie.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. T. Mikulskiego we Wrocławiu, z dyrektorem Andrzejem Tywsem na czele, Burmistrz Mirosław Jarosz, Z-ca Burmistrza Ewa Fiedler-Łeńska, Sekretarz Violetta Gaworczyk, Kierownik Referatu Oświaty i Promocji – Joanna Berezecka-Zywer, Dyrektor OPS w Sobótce – Katarzyna Dwornik-Piszczałka, dyrektorzy placówek edukacyjnych z terenu gminy, radni gminy Sobótka wraz z Przewodniczącą Hanną Piwowarską. Nie mogło zabraknąć także bibliotekarzy, którzy przez wiele lat pracowali w miejscowej bibliotece.

Na początku spotkania gościom przedstawiono w skrócie historię biblioteki w Sobótce. Można się było także dowiedzieć, skąd pomysł na Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej w naszym mieście. Na ręce Dyrektora ŚOK złożono liczne gratulacje dla wszystkich, którzy do tej pory przyczynili się do rozwoju czytelnictwa w gminie Sobótka. Burmistrz Mirosław Jarosz przekazał do biblioteki kilka książek autorstwa noblistki – Olgi Tokarczuk, które zasilą biblioteczny księgozbiór.