14 października 2019
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

Jubileusz 40-lecia nadania imienia SP 1 w Sobótce

Dokładnie 40 lat temu Szkole Podstawowej w Sobótce wybrano na patrona Janusza Korczaka. Z okazji jubileuszu oraz Dnia Edukacji narodowej, w piątek 11.10.2019 r. w SP 1 odbyły się uroczystości rocznicowe.

Dzień rozpoczął się “Maciusiowym pochodem”, który w formie niezwykle barwnego i roześmianego korowodu, tworzonego przez uczniów, nauczycieli i dzieci przeszedł ulicami miasta, by pod pomnikiem patrona swojej szkoły złożyć kwiaty.

Po południu odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli: Burmistrz Mirosław Jarosz, Z-ca Burmistrza Ewa Fiedler-Łeńska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Hanna Piwowarska, Kierownik Referatu Oświaty i Promocji Joanna Berezecka-Zywer, uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.

Grono pedagogiczne wraz z uczniami zabrało zgromadzonych w niezwykłą podróż po życiu Janusza Korczaka. Cała kompozycja części artystycznej była niezwykle przemyślana, harmonijnie wiążąca ze sobą wszystkie wątki. Nie zabrakło także pięknej oprawy muzycznej, o którą zadbali młodzi, umuzykalnieni uczniowie.

Kolejną częścią piątkowych uroczystości był festyn rodzinny, podczas którego dla uczestników przygotowano liczne atrakcje.