18 grudnia 2019
Anita Kruczykowska
Udostępnij

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sobótce

Świąteczny nastój na dobre zapanował w Sobótce. Wieczorami ciepły blask światełek rozpromienia Rynek, w którego centrum stoi już choinka i nie brakuje zimowych akcentów.

W niedzielę 15 grudnia 2019 r. w Sobótce miały miejsce dwa wydarzenia, wprowadzające niezwykłą, magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. LGD „Ślężanie” zorganizowało XIII edycję Festiwalu rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, podczas którego zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, pszczelarze, malarze, rękodzielnicy, artyści i wielu innych lokalnych wytwórców z obszaru LDG. Podczas festiwalu wręczono trzy nowe certyfikaty produktu lokalnego, odbył się także konkurs na najpiękniejszą świąteczną ozdobę oraz na najsmaczniejszą, tradycyjną potrawę wigilijną.

Po południu przed Urzędem Miasta i Gminy odbył się jarmark miejski, podczas którego nie zabrakło spotkania z Mikołajem, stoisk placówek edukacyjnych z terenu gminy, kramów ze świątecznymi ozdobami, ciastami i potrawami. Część artystyczną, nad którą czuwał Ślężański Ośrodek Kultury, otworzył występ zespołu wokalnego A Capriccio, który w wielogłosie wykonał kilka kolęd i pastorałek. Następnie, z równie pięknym i świątecznym repertuarem, zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świątnikach. Po nich na scenie rozpoczęły się wzruszające występy solistów z naszej gminy. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Sobótce przygotowali na jarmark przepiękne Jasełka, podczas których zaprosili do wspólnego kolędowania Burmistrza Mirosława Jarosza, jego Zastępcę Ewę Fiedler-Łeńską oraz Dyrektor Ewę Łakomiec. Po młodzieży na scenie pojawił się lokalny zespół RockDog, który porwał publiczność swoimi aranżami znanych i lubianych utworów o tematyce świątecznej. Usłyszeliśmy m. in. „Last Christmas”, „Jingle Bell Rock” oraz „All I want for Christmas is you”. Zwieńczeniem Jarmarku Bożonarodzeniowego był fantastyczny, pastorałkowy koncert zespołu Castle Dreams i Pawła Tura.

Anita Kruczykowska