29 lipca 2019
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

I BIEG ŚW. ANNY W SOBÓTCE

Malownicze położenie Sobótki od wielu lat przyciąga pasjonatów różnych dyscyplin sportowych. Wśród nich ogromnym zainteresowaniem cieszą się biegi, które obok Masywu Ślęży, kolarstwa i judo są wizytówką miasta.

Z inicjatywy proboszcza parafii pw. Św. Jakuba Apostoła, przy organizacyjnym wsparciu Klubu Biegacza Sobótka i Ślężańskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, po raz pierwszy odbył się
w Sobótce „Bieg św. Anny”, który 27 lipca 2019 r. zgromadził na linii startu prawie 100 miłośników biegania. Wśród nich swoją reprezentację wystawił Urząd Miasta i Gminy w Sobótce, z Burmistrzem Mirosławem Jaroszem na czele.

Uczestnicy mieli do pokonania niełatwą trasę na dystansie 5 bądź 10 km, biegnącą w znacznej części po ścieżkach leśnych. Zawodnicy startujący na dłuższym dystansie pokonywali dwukrotnie trasę, która wiodła przez polanę „Janosik”, następnie leśnymi ścieżkami w stronę Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, gdzie skręcała w stronę Domu Turysty na Przełęczy pod Wieżycą, przez „Pętlę Geparda” i zbieg przy Przełęczy pod Wieżycą i polanie „Janosik” w kierunku mety umiejscowionej na stadionie. Do wymagającej niesamowitej kondycji i wytrwałości trasy dołączyła słoneczna pogoda, która nie zdołała pokonać zdeterminowanych biegaczy. Organizatorzy przygotowali na trasie kilka punktów z wodą i odpowiednio zabezpieczyli każdy odcinek w wolontariuszy nawigujących biegaczy.

Po ukończeniu biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Nie zabrakło także nagród, które wręczono najlepszym zawodnikom w danych kategoriach wiekowych. Swój sukces odnotowała także Skarbnik gminy Sobótka, która w swojej kategorii zajęła 3 miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Sobótki za rok, na kolejna edycję „Biegu św. Anny”.

Anita Kruczykowska