23 czerwca 2016
UMiG Sobótka
Udostępnij

Dzień Ochrony Środowiska w Szkole Podstawowej nr 1 w Sobótce

W dniu 3 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sobótce odbył się Dzień Ochrony Środowiska, którego data na świecie przypada w dniu 5 czerwca. Udział w wydarzeniu wzięły dzieci z czwartych, piątych i szóstych klas, zainteresowane tematami przyrodniczymi.

W pierwszej kolejności uczniowie wysłuchali wykładów i prezentacji Pań z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, na temat sposobów badania, monitoringu m.in. powietrza czy wody oraz na temat emisji zanieczyszczeń do środowiska. Prezentowane były próbki wody, zmierzono także poziom hałasu w klasie. Kolejną część wykładu, przygotowały Panie z firmy PRODIGO Sp. z o.o. prezentując uczniom nowoczesne sposoby przetwarzania odpadów i poruszając tematykę gospodarki odpadami. Firma część z prezentowanych instalacji posiada na terenie naszej Gminy w miejscowości Mirosławice. Uczniowie musieli użyć również wyobraźni, aby odpowiedzieć na pytanie przygotowane przez pracownika ochrony środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Sobótce – na temat tego jak wyobrażają sobie ochronę środowiska w Sobótce za 10 lat. Za najlepsze odpowiedzi, wyznaczono nagrody.

Końcowym etapem dnia ochrony środowiska był wyjazd całej grupy, sponsorowany przez firmę PRODIGO Sp. z o.o. na stadion wrocławski, następnie do Parku Trampolin i do Pizza Hut. Serdecznie dziękujemy organizatorowi za wspieranie edukacji ekologicznej w Gminie i za organizację warsztatów i wycieczki !