22 listopada 2019
Anita Kruczykowska
Udostępnij

Dostawa pomocy dydaktycznych i sprzętu komputerowego w ramach projektu “Zwiększamy kompetencje naukowe uczniów szkół podstawowych z gminy Sobótka”

W ramach projektu pt. “Zwiększamy kompetencje naukowe uczniów szkół podstawowych z gminy Sobótka” trwają dostawy pomocy dydaktycznych i sprzętu komputerowego do placówek edukacyjnych biorących udział w projekcie.

Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. 14.11.2019 r. nastąpił odbiór pomocy dydaktycznych w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Rogowie Sobócki i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świątnikach. Szkoły zostały zaopatrzone m.in.: w multimedialne pakiety do nauki języka angielskiego i przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, program interaktywny do zajęć wspomagających naukę czytania i pisania, słuchawki z mikrofonem, zabawki „piłka skoczek” do prowadzenia zajęć społeczno-emocjonalnych, programy komputerowe do terapii logopedycznej, gry edukacyjne, łamigłówki, puzzle 3D oraz bogaty zestaw pomocy do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych i integracji sensorycznej: sprzęt do kształtowania obustronnej koordynacji ruchowej, trapez podwójny do ćwiczeń, duża kołyska do kształtowania relacji posturalnych czy przyrząd pozwalający uzyskać ruch rotacyjny, orbitalny, liniowy. Odbiory komputerów i sprzętu elektronicznego we wszystkich szkołach zostały zaplanowane na poniedziałek 25.11.2019 r.