11 sierpnia 2020
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

BUSY TRANSPORTU GMINNEGO

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że dzięki pozyskanej dopłacie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej, w okresie 1.09.2020 r. – 31.12.2020 r. na terenie gminy Sobótka będą kursowały busy transportu gminnego. Zadaniem uruchamianej linii komunikacji publicznej jest dowożenie mieszkańców do głównych punktów przesiadkowych w taki sposób, aby mogli się oni przesiąść do autobusów kursujących do Wrocławia czy Świdnicy.

Uruchomione zostaną 3 takie kursy dziennie – dwa w godzinach porannych i jeden w popołudniowych. Gmina Sobótka wystąpiła z wnioskiem o uruchomienie czwartego, dodatkowego kursu. Realizacja wyżej wymienionego, okołopołudniowego kursu będzie zależna od decyzji Urzędu Wojewódzkiego.

Busy będą kursowały od poniedziałku do piątku. Cena biletu jednorazowego normalnego to 3 zł, ulgowego 1,50 zł (dzieci, młodzież i studenci do ukończenia 26 roku życia) oraz bilet ulgowy 100% czyli 0 zł – ulgi ustawowe. Dokładny rozkład jazdy będzie znany w ostatni tydzień sierpnia.

Linia 1: (18 km)
Siedlakowice – Kryształowice – Olbrachtowice – Ręków – Stary Zamek – Michałowice – Rogów – Wojnarowice – Okulice

Linia 2: (22,1 km)
Okulice – Wojnarowice – Rogów – Żerzuszyce – Strachów – Kunów – Nasławice – Świątniki – Przezdrowice – Sobótka


Linia 3: (12,7 km)
Sobótka – Strzegomiany – Będkowice – Księginice – Przemiłów – Sulistrowice – Sulistrowiczki