5 lipca 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Bieganie? Masyw Ślęży to bogata oferta dla każdego biegacza [TRASY]

Bieganie staje się coraz popularniejszym sportem i sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu. Na ulicach Wrocławia, Świdnicy oraz mniejszych dolnośląskich miast widać to jak na dłoni. Biegają wszyscy: młodzi, dorośli seniorzy. Wystarczą chęci, wygodne buty, przewiewny strój i już można cieszyć się z pokonanych kilometrów.

Co proponuje biegaczom Sobótka? Bez przesady można powiedzieć, że miasto u podnóża Ślęży jest biegową stolicą Dolnego Śląska. W Masywie Ślęży każdy znajdzie coś dla siebie: szosa, trekking, teren górski, ekstremalne warunki, płasko, z góry i pod górę. Warto dodać, że ślężański mikroklimat jest dedykowany dla tlenowego wysiłku fizycznego. Wiedzą o tym zawodowcy różnych dyscyplin sportowych, stąd na ślężańskich drogach można często spotkać prawdziwe tuzy polskiego sportu.

Oto kilka naszych biegowych propozycji (źródło: www.traseo.pl):

Fot. Marcowy Półmaraton Ślężański przyciąga tysiące uczestników (Zdjęcie: Video Sobótka Filmowanie)

WAKACJE W MASYWIE ŚLĘŻY. CO WARTO ZOBACZYĆ? [OFERTA]

Gdzie zaparkować auto?

Dla zmotoryzowanych gości przygotowane są specjalne parkingi: od strony Sobótki poniżej  Domu Turysty Pod Wieżycą oraz na Przełęczy Tąpadła. Oba parkingi są pojemne, warto właśnie tu zostawić swoje auto, bowiem Straż Leśna działa bardzo sprawnie:) Przy parkingach znajdziemy czytelne plansze z informacją turystyczną, toalety oraz punkty gastronomiczne. Natomiast w centrum Sobótki znajdziemy sklepy, kawiarnie, cukiernie oraz – dla chcących przenocować – rozbudowaną bazę hotelową. 

Fot. Parking na Przełęczy Tąpadła

Warto wiedzieć! Każdego roku w Sobótce organizowane są profesjonalnie przygotowane biegi dla wszystkich chętnych:

Sobótka słynie także ze sportowego środowiska związanego z sobótczańskim Klubem Biegacza, który nie tylko organizuje część z wymienionych biegów, ale także prowadzi treningi dla różnych grup wiekowych zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Szczególnie polecamy Ślężański Festiwal Biegowy (29.09.2018), który w tym roku będzie rozwinięciem organizowanego do tej pory Górskiego Półmaratonu Ślężańskiego. 

Ciekawostka! W Sulistrowiczkach niedaleko Przełęczy Tąpadła (1,5 km) znajduje się źródełko św. Świarada. Aby trafić do źródełka należy zaparkować auto przy kościele MB Dobrej Rady w Sulistrowiczkach, minąć Potok Sulistrowicki i wygodną ścieżką po ok. 100 metrów pod górę dojdziemy do celu. Przy studni znajdują się ławki oraz duża, leśna polana.

Fot. Woda w źródle św. Świerada jest zdatna do picia, ale uwaga, w weekendy a zwłaszcza w niedziele, do źródełka ustawia się długa kolejka chętnych :)

 Warto przeczytać także:

WAKACJE W MASYWIE ŚLĘŻY. CO WARTO ZOBACZYĆ? [OFERTA]

ZAPRASZAMY! Bieganie, rowery, turystyka górska, pielgrzymowanie – Masyw Ślęży to oferta na wyciągnięcie ręki.