20 maja 2019
Anita Kruczykowska
Udostępnij

Bieg “Rodzic i ja”

Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia są ważne dla człowieka, bez względu na jego wiek. W Sobótce uprawianie sportu cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród osób dorosłych, ale także wśród dzieci i młodzieży. Doskonałym przykładem tej aktywności, a także wzorem fantastycznej współpracy międzypokoleniowej jest bieg „Rodzic i ja”, organizowany przez Klub Biegacza Sobótka oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Bieg rekreacyjny organizowany jest z myślą o osobach początkujących, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Najmłodsi uczestnicy mogą wystartować wspólnie z rodzicami.

Tegoroczna edycja, która miała miejsce 17.05.2019 r. w fenomenalny sposób nawiązała do przypadającego dwa dni wcześniej Międzynarodowego Dnia Rodzin. Na starcie „Pętli Geparda” usytuowanej przy Domu Turysty „Pod Wieżycą” stanęło ok. 300 biegaczy – tych młodszych i starszych. Wśród dodatkowych atrakcji nie mogło zabraknąć pokazów przygotowanych przez Klub Karate Kyokushin z Sobótki, a rozgrzewkę dla biegaczy poprowadził sam Król Julian prosto z Madagaskaru. Na starcie i mecie zawodników dopingował Miś Ślężysław.

Uczestnicy w zależności od kategorii wiekowej mieli do pokonania cztery dystanse – 300 m, 500 m, 700 m i 1000 m. Członkowie Klubu Biegacza dbali o bezpieczeństwo zawodników na trasie, pilotując biegnących i zamykając grupę za ostatnim uczestnikiem. Dla każdego organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale. W rundzie honorowej aktywny udział wziął Burmistrz Mirosław Jarosz.

Bieg odbył się w pełnej rodzinnego ciepła atmosferze. Niebawem 7. Bieg Młodzieżowy, na który już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

Anita Kruczykowska