28 lutego 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Awaria komina w szkole w Rękowie [FOTO]

W nocy z poniedziałku na wtorek  w szkole w Rękowie doszło do uszkodzenia komina.

– Z tego co przypuszczają strażacy i kominiarz musiało dojść do zapłonu gazu w kominie a następnie do wybuchu – mówi Joanna Rudel-Tarnawa, prezes Stowarzyszenia AKTYWNI, które prowadzi szkołę w Rękowie – W wyniku zdarzenia komin popękał i doszło do rozszczelnienia instalacji.

Na kominie widać rysy, odkruszony tynk, w kotłowni oraz w pomieszczeniach na wyższych kondygnacjach trzeba było uprzątnąć sporo pyłu.

– Natychmiast wezwaliśmy straż pożarną – dodaje prezes – Chodziło o dokładne sprawdzenie, czy nie ulatnia się czad, ponieważ w piecu nadal palił się ogień, a w budynku były dzieci. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Od razu sprowadziliśmy też kominiarza, aby ocenił co się właściwie stało.

We wtorek dyrekcja szkoły poinformowała rodziców, że w związku z awarią uczniowie mają wolne do końca tygodnia.

– W czwartek specjalistyczna firma ma dokonać remontu – mówi Joanna Rudel-Tarnawa – Ponieważ komin jest stary i niewymiarowy trudno było zdobyć odpowiedni do niego wkład, ale udało się. Sama naprawa ma potrwać kilka godzin, a nowy wkład ma być instalowany z poziomu dachu. Od razu też będzie można uruchomić ogrzewanie.  

Kiedy do szkoły wrócą dzieci?

Po przeprowadzeniu remontu musimy otrzymać odbiór techniczny od kominiarza – tłumaczy prezes –  Bez tego nie wolno nam uruchomić placówki. Mam nadzieję, że już w poniedziałek dzieci wrócą do szkoły.

ZOBACZ ZDJĘCIA: