26 marca 2020
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

Apelujemy – w trosce o siebie i rodzinę, w miarę możliwości unikaj większych skupisk ludzkich

Wrocławscy policjanci przypominają i apelują o ograniczenie wychodzenia z domu do niezbędnego minimum! W trosce o własne zdrowie i zdrowie swojej rodziny, starajmy się nie dopuszczać do możliwość zarażenia się koronawirusem. Niestety gromadzenie się w grupie osób, może narazić nas na kontakt z patogenem, a co za tym idzie zachorowanie na COVID-19. Jeśli my zachorujemy, to narazimy też naszych najbliższych. Posłuchaj też pliku audio i przekaż ostrzeżenie wszystkim, którzy są dla Ciebie ważni….

W związku z sytuacją, która panuje nie tylko na świecie, ale również w naszym kraju, policjanci z Wrocławia apelują ponownie do mieszkańców miasta oraz powiatu wrocławskiego o to, aby pozostali w swoich domach i mieszkaniach. Najlepiej również unikać przebywania w większych grupach osób, w tym także na wolnym powietrzu. Nie wykorzystujmy tego czasu na przechadzki ze znajomymi, czy spotkania towarzyskie. W czasie epidemii powinniśmy ograniczyć opuszczanie miejsca zamieszkania wyłącznie do najpotrzebniejszych potrzeb: zakupów produktów spożywczych lub leków.

Prośba o przestrzeganie wprowadzonych przez służby ograniczeń, wynika wyłącznie z troski o życie i zdrowie wszystkich obywateli. Mundurowi apelują również o współpracę i realizowanie próśb ze strony służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że ten trudny czas nakłada na instytucje państwowe nowe obowiązki do obszernego katalogu czynności już przez nie wykonywanych. Dlatego należy wykazać się odpowiedzialnością i wypełniać polecenia policjanta, ratownika medycznego czy strażaka. Oni wszyscy dbają o to, abyśmy mogli przetrwać ten niełatwy dla wszystkich czas.

Źródło: http://www.wroclaw.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/apelujemy___w_trosce_o_siebie_i_rodzine__w_miare_mozliwosci_unikaj_wiekszych_skupisk_ludzkich