24 marca 2020
Anita Kruczykowska
Udostępnij

AKTYWNY SENIOR W DOMU

Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny, w związku z wprowadzonym stanem epidemii, zalecają seniorom, żeby nie przebywali w miejscach publicznych, aby uniknąć zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
Jednak już kilka dni bez ruchu, może spowodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu, dlatego Krajowa Izba Fizjoterapeutów i Ministerstwo Zdrowia przygotowały program profilaktyczny “Aktywny senior w domu.” Jest to zestaw kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które seniorzy mogą wykonać w domu.
Ćwiczenia zostały przygotowane przez fizjoterapeutów, na co dzień pracujących z pacjentami geriatrycznymi, neurologicznymi czy kardiologicznymi. Są one łatwe do wykonania dla każdego i nie wymagają specjalistycznego sprzętu. To ważne, bo w sytuacji epidemii seniorzy często nie mają dostępu do sprzętu sportowego czy przyrządów. Prezentowane ćwiczenia są bezpieczne. Konieczne jest jednak zachowanie kilku prostych zasad: stabilne buty, wybranie nieśliskiej powierzchni i ubioru, który nie krępuje ruchów.
Więcej informacji na specjalnej stronie fizjoterapiaporusza.pl oraz na You Tubie Ministerstwa Zdrowia.
Żródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/rusza-program-profilaktyczny-krajowej-izby-fizjoterapeutow-i-ministerstwa-zdrowia-aktywny-senior-w-domu