25 sierpnia 2020
Joanna Paluchiewicz
Udostępnij

13. PANAS PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI ODWOŁANY

13. PANAS PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI  ODWOŁANY

Kiedy z górą 5 miesięcy temu ogłoszono w Polsce stan epidemii spowodowanej wirusem COVID-19 byliśmy jednymi z pierwszych, którzy przenieśli swoją imprezę na termin jesienny. Mieliśmy wtedy nadzieję, że niemal pół roku to wystarczający czas, aby uporać się z zagrożeniem epidemiologicznym.

Niestety, tego koszmaru 2020 roku nie udało się zwalczyć. Na razie tylko nauczyliśmy się z nim jako tako żyć. Mniej więcej od miesiąca odbywają się imprezy biegowe, ale dotyczy to imprez kameralnych do 250 osób lub off-roadowych, które odbywają się poza drogami publicznymi – w lesie, w górach. Nadal nie ma sposobu na przeprowadzanie wielkich imprez biegowych odbywających w miastach, na drogach publicznych, w których biorą udział tysiące osób.

Do planowanego terminu Półmaratonu Ślężańskiego pozostały 2 miesiące. Ponieważ nic nie wskazuje na to, że sytuacja epidemiologiczna się poprawi postanowiliśmy, że 13. PANAS Półmaraton Ślężański w roku 2020 się nie odbędzie. Natomiast liczymy na to, że 20 marca 2021 roku uda się imprezę  przeprowadzić.

Dyrektor Biegu  – Wojciech Kacperski

Honorowy Dyrektor Biegu – Antoni Stankiewicz

Główny Sędzia Biegu – Andrzej Puchacz