7 marca 2018
UMiG Sobótka
Udostępnij

Szkoła w Rękowie po remontach [ZDJĘCIA]

W szkole zakończył się remont, którego celem było dostosowanie budynku placówki do wymogów przeciwpożarowych.  

– To był dość długi remont – mówi Joanna Rudel-Tarnawa, prezes Stowarzyszenia AKTYWNI, które prowadzi szkołę – Przygotowanie dokumentacji rozpoczęliśmy w listopadzie 2015 r., Najpierw zaprosiliśmy rzeczoznawcę. Ekspert przygotował ekspertyzę, którą złożyliśmy w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Ostateczny odbiór wszystkich prac nastąpił 15 stycznia 2018 r.

Co zostało zrobione?

– Prace zaczęły się w maju zeszłego roku, a zakończyły w sierpniu, wymieniono okna na przeciwdymne, zainstalowano drzwi przeciwpożarowe, przeniesiono hydranty,  zainstalowano specjalne centralki – wymienia prezes – Najtrudniejszym zadaniem było doprowadzenie zwojów kabli do centralek, trzeba było kuć ściany  – dodaje Joanna Rudel-Tarnawa.

Przy okazji remontu przeciwpożarowego w szkole pomalowano wszystkie sale, odnowiono korytarze, na części z nich wyłożona została nowa wykładzina, w ferie zimowe przygotowano salkę dla pielęgniarki, która będzie także pełnić rolę mini gabinetu dla logopedy,  psychologa i pedagoga. Warto dodać, remont ten wykonali sami nauczyciele oraz rodzice

– Takie działania są charakterystyczne dla naszej szkoły, która jest dla nas jak drugi dom – mówi Joanna Rudel-Tarnawa.

Szkoła w Rękowie obok nauki w klasach 1-7 (ósme klasy doją od przyszłego roku) prowadzi oddział przedszkolny z dziećmi w wieku 5 i 6 lat oraz punkt wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku 3 i 4 lat. Placówka słynie w regionie także z edukacji domowej.

W tej chwili dyrekcja i zarząd Stowarzyszenia starają się o dotację na termomodernizację budynku.  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem placówka całkowicie zmieni wygląd, od dachu po fundamenty. Wymienione zostaną wszystkie okna, drzwi, dach, ściany budynku zostaną ocieplone.

Trzymamy kciuki :)

ZDJĘCIA SZKOŁY W RĘKOWIE PO REMONCIE: